Bravo! U premijeri u ovom natjecanju košarkaški Škrljeva učinili su puno više od plana, finale Alpe Adria Cupa je nesumnjivo najvrjedniji rezultat sezone ima status povijesnog za klub

Mađarska momčad Egis Körmend pobjednik je četvrtog izdanja Alpe Adria Cupa. Poslije slovenske momčadi Helios Suns, slovačkog Rieker Komarnog i Zlatoroga Laško, trofej je pripao lideru mađarskog prvenstva, koji je napunio koš Adria Oil Škrljeva i nadoknadio minus devet iz prvog susreta, došavši do konačnog rezultata od 92:69.

Za trofeje treba odigrati savršenu utakmicu. Gosti nisu bili ni blizu takvom izdanju, pogotovo što je pod košem silno nedostajao prvi centar ozlijeđeni David Ušić. No, u premijeri u ovom natjecanju učinili su puno više od plana, finale Alpe Adria Cupa je nesumnjivo najvrjedniji rezultat sezone ima status povijesnog za klub.

Na kraju dana, pobijedila je bolja momčad, perjanica Körmenda, gradića od deset tisuća stanovnika, oko kojega je pet sela s hrvatskim stanovništvom…

KÖRMEND Uzvratni susret finala Alpe Adria Cupa: Egis Körmend – Adria Oil Škrljevo 92:71 (22:18, 25:16, 28:17, 16:20). Gradska dvorana. Gledatelja 1.500. Suci: Kapitany, Török i Horvath (Mađarska).

EGIS KÖRMEND: Bradford 17 (2-2), Hammons 24 (1-2), Delaš 9 (1-2), Balogh, Kiss, Price 8, Thames 14 (2-2), Csorvasi 12 (4-4), Ferencz 4 (2-3), Nemeth 4, Oroczi, Lajzs.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 14 (2-2), Yacoubou 10, Štemberger 8, Ušić, Lebo, Barnjak 12 (3-5), Uljarević 6 (1-1), Kučan, Cvitković, Williams 15 (3-4), Krstanović 6 (2-3).