Raspoložena i angažirana momčad Hrvatskog prvaka nije imala preteški zadatak protiv Škrljevskih košarkaša pred 600 gledatelja…

Poslije »Zadra«, u Mavrincima je do očekivane pobjede došla i »Cedevita«.  Ništa čudno, zagrebačka momčad za igrače troši 22 puta više od  »Škrljeva«!  Stoga je jedino pitanje bilo s koliko će razlike završiti susret, bio je jači trening za zagrebačku momčad, koju u nedjelju u Zagrebu čeka druga utakmica polufinala doigravanja ABA lige  protiv »Budućnosti«, nakon što su prokockali pobjedu u Podgorici. I »Škrljevo« igra u nedjelju u Zagrebu, u podne u Trnskom. Ovo im je bila dobra priprema…

Poslije 64 sekunde igre na semaforu je stajalo 0:6, Ukić i Krušlin ubacili su trice. Musa, Markota i Stipanović počeli su susret za aktualne prvake Hrvatske, kojima je trener domaćih Damir Rajković suprotstavio Janca, Konjevića, Stipčića, Šarca i Ušića, ostavivši iskusnike Štembergera i rekonvalescenta Perkovića na klupi. Stipčić je pomaknuo nulu sa semafora »Škrljeva« (4:6), iskoristivši obrambenu indolentnost Muse. Prava je šteta što  zbog nekoliko promašaja otvorenih šuteva domaći nisu bolje naplatili ležernost gostiju, iako su u 10. minuti smanjili na samo minus tri (18:21) preko Ušića. Međutim, William  Cherry  krenuo je u posljednji napad gostiju, potegao tricu i pogodio…

Zagrebačka momčad puno je ozbiljnije krenula u drugu četvrtinu, koju su otvorili s osam poena u nizu uz mali dar sudaca, tricu nakon isteka vremena za napad… »Škrljevo« je u drugoj dionici ubacilo samo deset poena.

Jure Zdovc je u četvrtoj minuti posljednje četvrtine pozvao minutu odmora, ljut na svoje igrače nakon sjajne asistencije Barnjaka za Bobana. Njegovi glavni igrači odmarali su se na kraju klupe, a »Škrljevo« je počelo nakratko topiti zaostatak. Inače, najveća prednost »Cedevite«  iznosila je 23 poena razlike (37:60), a Konjević je tricom na kraju smanjio na prihvatljivih minus 16.

Raptorsi na Mavrincima – U Mavrincima su bili uglednici iz – NBA lige. Dvoboj su pratili  Masai Ujiri, predsjednik Toronto Raptorsa, vodeće momčadi Istoka NBA lige, generalni menadžer Raptorsa Bobby Webster i njegov pomoćnik Dan Tolzman.  Ujiri je 2013. bio nagrađen kao najbolji među predsjednicima košarkaških operacija  u NBA ligi, a Raptorsi su s njim potpisali petogodišnji ugovor vrijedan 15 milijuna dolara. Prije godinu i pol dana su ga proširili i postavili ga na mjesto predsjednika…  Ujiri je sa suradnicima došao pogledati Džanana Musu, koji se sprema na draft.

Susret 19. kola HT Premijer lige:
Škrljevo – Cedevita 72:88  (18:24, 10:18, 23:25, 21:21)

ŠKRLJEVO: Šarac 12 (0-2), Štemberger 10 (5-5), Jashari, Ušić 6, Barnjak 3 (1-1), Boban 5, Hrnjkaš, J. Perković 4 (2-6), Konjević 20 (5-5), Furlan, Janc 4 (2-2), Stipčić 8 (2-2).

CEDEVITA: Ukić 6, Krušlin 11 (2-2), T. Perković 2, Johnson 8, Bajo 13 (5-5), Slavica, Žganec 8 (4-6), Musa 3, Cherry 11, Markota 3, Ramljak 14, Stipanović 9 (1-6).

Osobne pogreške: Škrljevo 20, Cedevita 23. Pet osobnih pogrešaka: Boban (39’). Slobodna bacanja: Škrljevo 17-23, Cedevita 12-19. Trice: Škrljevo 7-22 (Konjević 3, Šarac 2, Štemberger i Boban 1), Cedevita 12-24 (Ramljak 4, Krušlin 3, Ukić 2, Cherry, Markota i Musa 1). Skok: Škrljevo 26 (8), Cedevita 33 (11).