Primorska momčad pod vodstvom Damira Rajkovića dobro je namučila favoriziranu Cibonu, koja je pobjedu osigurala tek u posljednje tri i pol minute utakmice u koje su ekipe ušle izjednačene (67-67). Serijom 7-0 u nešto više od jedne minute Cibona je povela 74-67 i do kraja dvoboja zadržala stvorenu prednost.

Najbolji igrač Cibone bio je Ivan Novačić sa 21 košem i pet skokova, Marko Ljubičić je ubacio 15, a Marin Rozić devet koševa. Iskusni Damir Markota svih je sedam koševa postigao u završne tri i pol minute te tako postao jednim od ključnih igrača. Kod Škrljeva Josip Barnjak je ubacio 15 poena, bivši Cibonin igrač Karlo Uljarević je postigao 13, a David Ušić 10 koševa.

‘Mislim da smo pokazali da je Kup specifično natjecanje u kojem ako ne uđete ozbiljno u utakmicu, svaki će protivnik pružiti dobar otpor. Važno je da smo pobijedili ovu utakmicu. U drugo poluvrijeme smo ušli puno ozbiljnije i agresivnije i mislim da nam je to donijelo pobjedu. Nemamo puno vremena za oporavak , ali se nadam da ćemo što prije skupiti snage i sutra odigrati dobru utakmicu’, kazao je nakon utakmice igrač Cibone Josip Bilinovac.

Kod momčadi Adria Oil Škrljevo posebno je motiviran bio bivši igrač Cibone Karlo Uljarević:

‘Iznimno zanimljiva utakmica, svih četrdeset minuta u egalu. Na kraju se ekipa Cibone odvojila, pokazala svoju kvalitetu. Mi smo dali sve od sebe. Čestitao bi Ciboni na pobjedi i nama na dobroj igri i nadam se da ćemo ovako nastaviti i u prvenstvu.’

Cibona će u četvrtak (16.30 sati) u polufinalu igrati protiv pobjednika četvrtfinalnog dvoboja između Zadra i zagrebačkog Bosca, koji je na rasporedu od 15.30 sati.

U preostala dva četvrtfinala sastaju se Cedevita – Zabok (18 sati) i Split – Gorica (20.30 sati). Pobjednici tih dvoboja činit će par drugog polufinala koje će biti odigrano u četvrtak od 19 sati.

Domaćin završnog turnira je KK Split, a posljednjih pet izdanja Kup Krešimira Ćosića osvojila je Cedevita koja je glavni favorit i za šesti uzastopni trijumf, a ukupno sedmi u klupskoj povijesti u ovom natjecanju.