Košarkaši Adria Oil Škrljeva došli su do druge pobjede u nizu, prve domaće u novom prvenstvu pobijedivši Furnir 97:78. Za razliku od prvog kola i domaćeg poraza od Sonika, ovaj puta sve je štimalo u redovima Zelenih. Svi koji su ušli u igru ostavili su srce na parketu.

Adria Oil Škrljevo od prve je minute je krenulo prema prvoj domaćoj pobjedi u novom prvenstvu. Nakon početnog vodstva domaćina, Furnir dolazi u prednost 6:3 u trećoj minuti nakon što je Ivan Tvrtko Majić pogodio tricu. Na isti je način uzvratio Adnan Arslanagić za jedino izjednačenje na utakmici.

Zeleni tada preuzimaju vodstvo pa u 8′ odlaze na plus dvanaest 19:7. Na mini odmor se odlazi prednošću domaćina 28:13 za što je najzaslužniji centar  Arkim Martin Roberston koji je ubacio 10 koševa, od čega pet od šest slobodnih bacanja.

U drugoj četvrtini Adria Oil Škrljevo ubrzava ritam, pa u 15′ ima plus 18 i prednost 39:21. Trener Damir Rajković nakon što je dao prigodu u prvoj četvrtini Arslanagiću, u drugoj je na parket poslao Tonija Jelenkovića, koji je odlično razigrao ekipu, te zabio 7 koševa uz jednu tricu.

S druge strane Ante Smolić se raspucao i domaćinu ubacio 10 koševa uz dvije trice. Iako su domaćini na početku dvadesete minute imali i plus 21 pri rezultatu 48:27, na veliki se odmor otišlo rezultatom 48:33.

Treću četvrtinu Zeleni su doslovce odradili, podignuvši prednost na isteku 30′ na plus 24 i prednost 76:52. Istako se Jure Gunjina koji je još jednu utakmicu bio najbolji strijelac Škrljeva sa 15 postignutih poena, zabivši u toj četvrtini 7 koševa uz jednu tricu.

Posljednjih deset minuta u znaku je stalne prednosti domaćeg sastava koji je u 35′ imao i plus 28 (88:60), da bi na kraju završilo 97:78 jer je trener Rajković dao prigodu i mladim igračima. Treba istaknuti da su na klupi zbog povrede ostali  Vrgoč i Rajčić, a australski Hrvat Bosnakis još nije dobio hrvatsku putovnicu.

Uz  Gunjinu, učinkoviti su bili Antonio Boban i Roberston sa 14 postignutih koševa, te Jelenković sa 13. Kod Furnira Majić je postigao 13, a Petar Perić i Ante Smolić po 12 koševa.