KK CEDEVITA JUNIOR VS KK ADRIA OIL ŠKRLJEVO   96:89

Novi prvoligaš Cedevita Junior u pripremnoj je utakmici odigranoj u Domu Košarke Cedevita na Kajzerici pobijedilo Adria Oil Škrljevo 96:89. Bila je to prva pripremna utakmica Zelenih, a treća Cedevite Junior za novu sezonu.
Domaćin dolazi u vodstvo tricom Roka Radovića. Gosti uzvraćaju sa dva koša u nizu za minimalno vodstvo 4:3. Cedevita Junior ponovno prelazi u vodstvo pa u 5′ imaju plus pet pri rezultatu 11:6. Do kraja prve četvrtine koju su dobili gosti rezultatom 23:22 nazočni u Domu košarke Cedevita vidjeli su tri izjednačenja. Nakon deset minuta kod domaćeg sastava najučinkovitiji bio je Radović sa 7 postignutih koševa, dok su kod gostiju Stefan Šajin i kapetan Josip Barnjak postigli po šest.
Nastavak prvog dijela utakmice u znaku je Cedevite Junior koja nakon dvije uzastopne trice Ivana Miličevića odlazi na plus sedam 36:29 u 14′. Trener gostiju Damir Rajković uvodi američki dvojac Taylor Adweya i Chris Hortmana, pa se rezultat mijenja u korist njegove ekipe. Šest minuta kasnije u 19′ Zeleni vode 51:31, trinaest razlike. Na velik odmor se odlazi prednošću Adria Oil Škrljeva 52:42. Domaći sastav predvodio je Jure Planinić sa 14 postignutih koševa, te Rok Radović sa 9, dok su kod gostiju uspješni bili Barnjak sa 11 i Ivan Vrgoč.
Nakon jezikove juhe u svlačionici, koji je svojim igračima isporučio trener Damir Mulaomerović, Cedevita Junior izlazi na parket preporođena. Sa tri uzastopne trice Emira Šabića, domaćin u 25′ prelazi u vodstvo 57:55. I u nastavku treće četvrtine domaćin vodi, a Šabić postiže četiri trice i dva slobodna bacanja za konačnih 71:64 i plus sedam na isteku trećeg perioda igre.
U posljednjih deset minuta domaćin održava prednost osam do deset razlike sve do 35′ minute kada gosti dolaze na minus četiri 78:74. No da se ne dogodi preokret pobrinuo se najučinkovitiji na utakmici Šabić koji je sa dvije trice u posljednjoj četvrtini, ukupno šest postignutih i 24 koša, donio pobjedu svojoj ekipi. Uz Šabića učinkovit je bio i Jure Planinić sa 20 koševa, dok je Rok Radović postigao 19. Goste je predvodio kapetan barnjak sa 16, te Šajin sa 15 koševa.
Cedevita Junior: Batinić 8, Ogrizović, Smajilagić, Jelavić, Miličević 6, Rašić 4, Radović 19, Planinić 20, Gatarić 7, Šabić 24, Bošnjak 6, Jacović.
Adria Oil Škrljevo: Adway 12, Matić, Jelenković 9, Hortman 10, Barnjak 16, Rajčić 5, Šajin 15, Bešić, Stojanović 7, Kostić , Ćošić, Vrgoč 13.
KK ADRIA OIL ŠKRLJEVO VS KK CEDEVITA JUNIOR   75:71
Adria Oil Škrljevo tek je u posljednje tri minute slomilo otpor novog premijerligaša Cedevite Junior i pobijedilo 75:71 uzvrativši za poraz od prije tri dana u Domu košarke Cedevita na zagrebačkoj Kajzerici.
Furiozan početak Cedevite Junior, koja nakon točno tri minute ima prednost 11:0. Sa tricama Miličevića, Radovića i Planinića, te dvicom Batinića iz kontre, ekipa Damira Mulaomerovića natjerala je Damira Rajkovića da pozove minutu odmora. Zeleni prve koševe postižu u četvrtoj minuti. Jelenković pogađa dva, a zatim kapetan Barnjak dva plus jedan za minus šest 5:11. I kada su svi pomislili da se Adria Oil Škrljevo vraća u igru, domaćin je potonuo. Šabić sa tri trice u nizu, odvodi goste na veliku razliku, koja je na isteku desete minute iznosila plus 22 i rezultat 31:9. Dodajmo da za domaćina nisu nastupili Vrgoč i Šajin koji su se ozlijedili na prošloj utakmici protiv Cedevite Junior.
I u nastavku gosti koriste dalekometnu artiljeriju, pa u 14′ nakon trice Jacovića dolaze na plus 23 pri rezultatu 39:16. Zeleni uzvraćaju tricama Rajčića i Barnjaka, te dvicom Adwaya za 24:39 i minus petnaest. Amerikanac nastavlja niz pa postiže još dvije dvice i evo domaćina na početku 18′ na minus dvanaest 29:41. Na veliki se odmor otišlo prednošću gostiju 45:32. Najučinkovitiji kod Adria Oil Škrljeva nakon prvog poluvremena bio je Barnjak sa 12 postignutih koševa uz dvije trice, te Adway sa 7 koševa. Kod Cedevite Junior Planinić i i Šabić postigli su deset koševa, uz Šabićeve tri trice.
Početkom treće četvrtine domaćin pritiska goste, da bi zakucavanjem Adwaya u 26′ Zeleni došli na jednoznamenkasti zaostatak 45:53. Imalo je Škrljevo i napad za minus pet ili šest ali su izgubili loptu. Ipak još jedna dubinska od Jelenkovića za Adwaya i nakon zakucavanja na semaforu stoji minus šest 47:53. Iako je Šabić zabio četvrtu tricu za prednost Cedevite 58:49, domaćin nakon trice Hortmana i koša Stojanovića dolazi na minus dva 56:58, da bi se na mini odmor otišlo prednošću gostiju 60:56.
Tri minute i 35 sekundi prije kraja Chris Hortman pogađa drugu tricu i svoj deveti koš, te dovodi rezultat u egal 68:68. Nakon nekoliko promašaja sa obje strane Jelenković donosi prvo vodstvo domaćina 70:68 minutu i 54 sekunde prije kraja. Jelenković koristi oba slobodna bacanja pa domaćin na minutu prije kraja ima plus četiri 74:70, da bi točku na završnih 75:71 stavio isti igrač iskoristivši jedno od dva slobodna bacanja.
Najučinkovitiji kod Zelenih bili su Adway i Barnjak sa po 16 postihnutih koševa, dok je Jelenković dodao 13. Kod Cedevite Junior Radović je zabio 15, Planinić 14 i Šabić 13 koševa.
Adria Oil Škrljevo: Adway 16, Matić, Jelenković 13, Hortman 9, Barnjak 16, Rajčić 5, Vucić 8, Bešić 2, Stojanović 4, Kostić, Ćošić 2, Rajković.
Cedevita Junior: Batinić 12, Ogrizović, Jelavić, Miličević 5, Rašić 3, Radović 15, Planinić 14, Gatarić, Šabić 13, Bošnjak 2, Jacović 6, Mršić, Kučić.

KK ADRIA OIL ŠKRLJEVO VS KK KVARNER 2010    90:68

U odsutnosti ozljeđenih Šajina, Vrgoča i Hortmana, trener Rajković je protiv mlade ekipe Kvarnera 2010 pojačane Štembergerom i Perkovićem dao priliku našim mladima koji su je u potpunosti iskoristili.
Adria Oil Škrljevo:
Matić, Jelenković 2, Adway 27, Barnjak 19, Rajčić 9, Vucić 9, Bešić 11, Stojanović 7, Kostić, Čosić 2, Rajković 3
🏀Kvarner 2010:
Perković 9, Guštin 19, Jadril 9, Baćac 4, Vočanšek 1, Vranković 9, Štemberger 9, Kolić 1, Jashari 1, Cvitković 6
KK ZADAR VS KK ADRIA OIL ŠKRLJEVO   73:64
Zadar – Adria Oil Škrljevo 73:64 (18:18, 10:10, 28:18, 17:22) Odlična pripremna utakmica u kojoj su obje ekipe dale maksimum. Čvrsta utakmica u kojoj su naši zeleni vodili u dva navrata po osam poena, ali iskusni Zadrani su u trećoj četvrtini preokrenuli.
Zadar: Mavra 5, Carter 14, Brala 4, Haris 10, Junaković 1, Vuković 7, Drežnjak 7, Luković 5, Bursać 8, Jordano 9, Paponja, Buljan. Trener: Ivan Perinčić.
Adria Oil Škrljevo: Adway 6, Rajković, Jelenković 16, Hartman 5, Barnjak 17, Rajčić 2, Bešić 2, Stojanović 7, Kostić, Vrgoč 4. Trener: Damir Rajković.