Derbi začelja, utakmica posljednjeg jesenskog kola u HT Premijer ligi, dviju ekipa koje su do sada ostvarile po tri pobjede i sedam poraza, pripao je Gorici koji su rezultatom 91:82 pobijedili Adria Oil Škrljevo i ostavili ga na pretposljednjem mjestu na prvenstvenoj ljestvici.

Zeleni sa Škrljeva bolje otvaraju utakmicu, pa u četvrtoj minuti imaju vodstvo 13:6 i onda staju.

Do tada se iskazao Yacoubou s dvije trice. Gorica se budi, pa prelazi u vodstvo, da bi u devetoj minuti imala plus sedam 20:13. Nakon treće trice Yacoubuoa na mini odmor se odlazi rezultatom 22:16 za Goricu.

Nastavak je donio totalnu dominaciju Gorice koja koristi greške igrača Adria Oil Škrljevo te u šesnaestoj minuti dolazi na plus petnaest 39:24. Uz lošu igru gostiju i loše suđenje, Škrljevo u 13′ ostaje bez Marka Šarca, koji je isključen zbog prigovora, nakon što mu je dosuđena tehnička pogreška. Iako su gosti uspjeli doći na minus osam 30:22, na kraju druge četvrtine Gorica ima plus četrnaest 49:35.

Treća četvrtina ponovno je pripala domaćem sastavu, nakon što su iskoristili nekoliko nesportskih pogrešaka koje su dosuđene gostima, posebice Borni Kapusta, koji je pogodio deset od dvanaest slobodnih bacanja, a njegovi suigrači i loptu sa strane nakon bacanja za 70:53 na isteku tridesete minute.

Na početku posljednje četvrtine domaćin odlazi na plus dvadeset 72:52, da bi taj rezultat održavali tijekom narednih pet minuta, vodeći od 17 do 20 razlike. Ipak, razigrava se Brian Williams, koji s 9 koševa u nizu smanjuje na 81:67 u 37′.

I u nastavku Williams ne posustaje, pa nakon što je postigao 24. koš na minutu i 6 sekundi, smanjuje na minus šest 86:80. Ipak, pobjeda je ostala u Gorici. Kod domaćina najviše koševa dao je Marko Baković 23, dok je Williams postigao 24 koša.