Košarkaši Gorice ostvarili su izuzetno bitnu pobjedu na gostovanju kod Škrljeva. Prvaci A-2 lige centar slavili su s uvjerljivih 79:55 nakon izjednačenog prvog poluvremena.

ŠKRLJEVO – GORICA 55:79 (13:23, 18:11, 11:20, 13:24)

ŠKRLJEVO: Mitić, Šljuka 8 (2-2), Milekić 7, Modić 11, Jugo 2 (2-2), Trbović 6, Zorić, Filipović 12 (1-2), Šarčević, Velčić 7 (2-2), Kučan 2, Mikac.

GORICA: Majcunić 21 (3-3), Gazić 2, Grill, Bundović 11 (0-2, Herendić 10 (1-2), Kuga, Svoboda 12 (3- 4), Tušek, Papac 12 (4-8), Pašalić 10 (2-4), Primorac 1
(1-2).

Skokovi: Škrljevo 25, Gorica 29.
Šut za tri poena: Škrljevo 4/21 (19%) Gorica 7/22 (3 %)
Trice: Škrljevo (Šljuka 2, Velčić, Modić), Gorica (Majcunić 4, Bundović, Herendić, Svoboda).
Suci: Kruljac, Petrović (Zagreb), Mirilović (Karlovac).
Mjesto: Sportska dvorana Mavrinci.
Gledatelja: 400.

Sa poprilično straha ušli su domaći igrači u utakmicu. U samo dvije minute tri puta su Škrljevu svirani koraci, a u 6. minuti gosti su poveli 4-11, što je bio znak za prvu minutu odmora sa domaće klupe. Uzalud, jer pogreškama nema kraja. Do 7. minute domaći igrači poklonili su gostima vrlo galantno čak 7 lopti, pa je prednost nabujala do visokih 6-19.
Kako vrijeme odmiče i gosti ulaze u krizne minute, gube se lopte, pa Škrljevo pri rezultatu 10-19 tjera i goste na minutu odmora. Trica Modića popravlja krvnu sliku u gledalištu, ali i gubici lopti se nižu kao na tekućoj vrpci, pa na semaforu nema boljitka, osim u rubrici predviđenoj za osobne pogreške domaćih igrača. Lampice se pale kao na božićnoj jelki.
Gosti sa vrlo učinkovitim i snažnim skokom odmakli domaće igrače ispod koša, a domaći specijalitet (šut za tri poena) i ne ide kao na utakmici sa Kaštelom. Ulazak Velčića mijenja i taj omjer, pa je u 15. minuti zaostatak -8 (20-28). Većem rezultatskom približavanju Škrljeva malo su pripomogli i suci, ali i promašaj „mrtvog zicera“ Rudolfa Juga.

U 16. minut Škrljevo stiže do obećavajućih 22-28 uz osjetno bolji skok i smanjeni broj izgubljenih lopti, pa rezultat dolazi i na 26-29, uz dosta gubitka sreće domaćih igrača. „Loptice skočice“ skakuću po obruču i višekratno, ali ne ulaze na željeno mjesto. Minijature Filipovića u potpunosti vraćaju šanse Škrljeva, a sa tribina se slijevaju valovi navijačke podrške. U posljednjoj minuti prvog poluvremena pri rezultatu 31-34 gosti uzimaju minutu odmora, ali na odmor se odlazi bez promjene rezultata.

U nastavku utakmicu otvaraju gosti sa 0-12 velikom serijom trica Majcunića i društva, što je ponovno velikih 33-49. Majcunić je drugu trećinu obilježio čak sa 14 koševa, tri više nego cijela domaća momčad. U 33. gosti već vode visokih 46-62 zatvorivši sve prilaze svojem košu, a šut za tri je bio potpuno simboličan.

Dekoncentrirani domaćin u posljednjoj četvrtini doživio je rezultatski slom u utakmici koja je mogla dosta toga odlučiti, dok košarkašima Gorice ovim putem čestitamo na odličnoj utakmici i zasluženoj uvjerljivoj pobjedi.

Odlično popunjena dvorana zdušno i glasno je podržavala svoje košarkaše i u najtežim trenucima, međutim povoda za radost kao par dana prije nije bilo. U preostala tri kola naši košarkaši imaju izgledne šanse za drugo mjesto, ali se mora pobijediti Kaštela u gostima, međutim velike stvari se i rade na velikim utakmicama.

Stjepan Lončarić / Sportcom/Kvarnersport