U odličnoj atmosferi u dvorani Mavrinci naši su košarkaši uspjeli preokrenuti prednost Zagrepčana i uvjerljivo pobijediti…

Treću pobjedu upisali su košarkaši Škrljeva u kvalifikacijama za popunu A-1 lige sljedeće sezone. Nakon Podravca i Požege izabranici Aramisa Naglića bili su uvjerljivi protiv Hermes Analitice. Pobjedi od petnaest koševa razlike mogu zahvaliti ponajprije odličnoj igri u nastavku, u kojem gostujuća momčad nije mogla pratiti pojačani škrljevski ritam.

Prvi period Hermes je otvorio s dva vodstva od deset koševa (8:18), bili su dosta rezervirani domaći igrači u napadačkoj igri, no sve se poslje uvelike promjenilo. Domaći pojačavaju igru u obrani, uspijevaju zaustaviti Grgata, te sa par kontri i zakucavanjem Milekića dižu publiku na noge. Tricom Velčića Škrljevo prelazi u prvo vodstvo 29:28, te od tog trenutka gosti pomalo padaju u igri. Cvitanović i Velčić odlično čuvaju reket i najjače oružje gostiju, skok u napadu i poene iz reketa, te ih odličnom obranom prisiljavaju na greške koje u kontrama kažnjavaju Češković, Salamun i Milekić. Marko Milekić je ponovno završio utakmicu double double učinkom (12p, 10 sk), a posebno je atraktivno bilo zakucavanje preko Grgata kada je cijala dvorana skočila na noge zapljeskati ovom mladom puležanu, kojemu su ovo druge kvalifikacije u dresu Škrljeva. Trbović odlično reagira nakon ulaska s klupe, donosi par važnih skokova u napadu, i utakmica u posljednjoj četvrtini ulazi u mirnije vode. Najveću prednost domaći imaju 20 sekundi prije kraja 75:56, ali gosti ipak postižu četiri poena u finišu i malo ublažuju poraz.

Škrljevo je imalo više raspoloženih igrača, bolju agresivniju obranu, valja izdvojiti četvoricu s dvoznamenkastim učinkom. Najefikasniji je bio Češković sa 17 poena, Salamun i Milekić završili su sa 12, Velčić je dodao 11 poena.

Gosti su u obrani igrali dosta jednoobrazno, domaći trener Naglić zonom je u obrani prelomio utakmicu odsjekavši ruke dosad raspoloženim Zagrepčanima u ovim kvalifikacijama. Njihov najraspoloženiji igrač, Sven Smajlagić ostao je tek na dva postignuta poena, najefikasniji je bio Ljubo Prgomet sa 17 poena i 7 skokova, Grgat je dodao 12.

Ovom pobjedom Škrljevo je jedina neporažena ekipa nakon 4 kola kvalifikacija, ali već u utorak našu ekipu čeka novi veliki zadatak, Jazine u Zadru, ekipa koja spada u vrh kvalifikacija i biti će to teško gostovanje.

Kao i protiv Podravca i ove se subote tražila se karta više za Mavrince, odlična atmosfera sa preko 600 gledatelja doprinijela je pobjedi domaćih, toliko djece, obitelji i pozitivne atmosfere se rijetko gdje pronađe u dvoranama i ovime putem zahvaljujemo svima koji su došli i podržali svoje košarkaše.

Posebna su atrakcija bila dječica iz Zumba Kids Škrljevo koji su rasplesali dvoranu, kao i posebne gošće zelene mažoretkinje sa Viškova.

ŠKRLJEVO – HERMES ANALITICA 75:60 (13:22, 26:11, 16:13, 20:14)

SD Mavrinci. Gledatelja 600.

Suci: Tomislav Hordov (Zadar), Martin Vulić (Zadar) i Denis Hadžić (Pula)

ŠKRLJEVO: Surina, Kozlevčar, Prostran 2, Češković 17 (2-6), Vidmar, Salamun 12, Milekić 12 (2-2), Modić 7 (3-4), Kraljić, Trbović 6 (2-2), Cvitanović 7 (1-2), Velčić 11

HERMES ANALITICA: Šabić 1 (1-2), Smajlagić 2, Prgomet 17 (3-3), Matić, Garafolić 5 (2-4), Perković 3, Živko 8 (2-2), Gazić 2, Grgat 12 (4-4), Rajić 10 (2-2)

Fotografije: ARSEN MILETIĆ / CROSARKA