U utakmici punoj preokreta i izmjena vodstva, domaći su košarkaši bili s(p)retniji u posljednjoj minuti…

Prvi poraz upisali su košarkaši Škrljeva na polovici puta do A-1 lige. Domaćini su iskoristili opušteni ulazak Škrljeva u utakmicu, pa su preko Dražovića i Jurjevića stekli prednost od 16:6, ali naši se košarkaši brzo vraćaju i velikom serijom 4:18, dolaze na 20:24. Odlična obrana, kontrola skoka i precizni napadi, te skokovi u napadu donijeli su veliko vodstvo Škrljeva od čak 30:44, te je sve upučivalo na ugodnu večer u Zadru. Velčić i Trbović su donijeli sigurnost u obrani i napadu, međutim do kraja poluvremena, neforsiranim greškama i sa par brzopletih odluka u napadu, škrljevčani daju priliku koju domaćini i koriste i na odmor se odlazi sa 41:47. Nažalost početna petorka je ponovila loš ulaz i u drugo poluvrijeme, pa zadrani preko Vranješa i Fodora pogađaju par trica i ponovno vodstvo stavljaju na domaći dio semafora. Nakon dosuđene tehničke škrljevskoj klupi, nesreća ne dolazi sama pa se u jednom kontaktu teže ozljeđuje i do tada odlični Milekić (12p, 7sk), te gubimo i kontrolu skoka. Češković je pet minuta prije kraja vratio prednost gostima, a i u 39. minuti je tricom izjednačio na 76:76. U posljednjoj minuti slovak Milan Žyak s četiri ubačaja te Jurjević postavljaju konačnih 82:76.

Dražović je bio prvo ime utakmice, ubacio je 20 poena (šut 7/9, slobodna 6/6), upisao 11 skokova i pet puta je asistirao za ukupnu valorizaciju 37. Vranješ je završio na 17 poena, Goran Fodor na 14, a dobar učinak od 13 poena i 8 asistencija imao je Žiak. Kod Škrljeva Češković je zabio 29, Milekić 12, a Salamun 11.

Jazine imaju poraz više od Škrljeva koje se nakon pet odigranih kola sada izjednačilo s Hermes Analiticom na omjeru 3-1. Hermes je bio bolji od Podravca sa 100:89, a za Škrljevčane slijedi deset slobodnih dana, budući da šesto kolo preskaču zbog neparnog broja sudionika kvalifikacija.

Sljedeća obveza izabranika Aramisa Naglića je na rasporedu 2. svibnja kada gostuju u Virju kod Podravca.

JAZINE ARBANASI – ŠKRLJEVO 82:76 (24:24, 18:23, 24:14, 16:15)

JAZINE ARBANASI: Dražović 20 (6-6), Vranješ 17 (4-4), Ziak 13 (5-6), Jurjević 11 (1-2), Čiklić 5, Fodor 14 (3-3), Ceranja 2 (0-1), Bulić, Begić, Jeličić, Jurčić

ŠKRLJEVO: Češković 29 (10-13), Milekić 12, Salamun 11, Cvitanović 7 (3-4), Modić 4, Trbović 8 (1-2), Velčić 3, Vidmar 2, Prostran, Kraljić, Kozlevčar

Mala dvorana SC Višnjik. Gledatelja 100.

Rezultati 5. kola: Jazine Arbanasi – Škrljevo 82:76. Hermes Analitica – Podravac 100:89, Požega je slobodna.

Poredak: Hermes Analitica i Škrljevo 3-1, Podravac i Jazine 2-2, Požega 0-4