Klapa Škrljevo je uz intoniranje državne himne u prepunoj dvorani otvorila svečanost i susret je mogao početi…

Davor Kus promašio je slobodno bacanje, a dvije sekunde na semaforu iscurile su nakon što je Mateju Raduniću ispala lopta vrijedna produžetka. Škrljevo je s Jollyjem odigralo ravnopravnu utakmicu koja je zbog slabih obrana mogla otići na bilo koju stranu.

Povijesna pobjeda Škrljeva ipak se nije dogodila. Davor Kus kod rezultata 94:96 i dvije sekunde do kraja promašio je drugo slobodno bacanje, Matej Radunić uhvatio loptu za produžetak – ali samo nakratko. Domaća publika uhvatila se za glavu, mladom domaćem centru lopta je ispala, a vrijeme iscurilo. Bila je to prava “triler” završnica utakmice koju su obilježile slabe obrane, laki koševi te usponi i padovi.

Trener Jollyja Damir Milačić izabrao je dobru taktiku, “pickom” su gosti neiskusnog Radunića izvlačili van, a koševe pospremali Washington, Vrlika, Vraneš i društvo. Najiskusniji igrači Škrljeva, Davor Kus i Jasmin Perković, držali su domaćina u igri, ali napadački učinak nije pratila jaka obrana, što je presudilo ekipi Aramisa Naglića, kojoj nije nedostajalo podrške s tribina.

Atmosfera u A-1 ligi, koja uobičajeno nije popraćena u velikom broju (u prosjeku 200 gledatelja po utakmici), svakako je bila na jednom višem nivou u dvorani u Mavrincima. Gotovo 700 ljudi došlo je vidjeti premijernu utakmicu Škrljeva u elitnom društvu – posjeta je to koju u ovoj ligi trenutno nadmašuju samo dvorane u Šibeniku i Sinju.

Domaći su furiozno otvorili susret, poveli u dva navrata s pet koševa razlike (14:9, 17:12), ali prva serija gostiju od 9:0 (17:21) bila je znak za uzbunu. Kao i činjenica da su u prvoj četvrtini Zeleni inkasirali 30 koševa, što se, naravno, pripisuje propusnoj obrani i omogućavanju lakih koševa gostima. Škrljevčane je od početka nosio učinak Jasmina Perkovića. Iskusni centar na oba je dijela terena igrao na visokoj razini, do poluvremena ubacio 16 koševa uz četiri asistencije. Zamijenjen je prvi put tek nakon 16 minuta, kada je Škrljevo došlo do najveće prednosti od plus osam (45:37). Međutim, upali su ponovno domaći u “crnu rupu”, Bankari su uzvratili istim nizom i izjednačili rezultat, da bi koševima Davora Kusa momčad Aramisa Naglića na veliki odmor ipak otišla s minimalnih 49:48.

U nastavku po istom receptu, brzi i laki koševi, gostujući “backdoorovi” i petominutni intervali u kojima bi Škrljevo došlo nadomak preokreta, ali uvijek ostalo za dlaku kratko. U zadnjih 10 minuta ušlo se s plus sedam za Bankare (69:76). Šibenčani su u nekoliko navrata uhvatili loptu u napadu, održali prednost te u završnici ipak prevagnuli zahvaljujući poenima ponajprije iz “pick” igre. Škrljevčani su tako upisali treći uzastopni poraz uoči gostovanja kod Zaboka, dok Milačić na klupi Jollyja lakše diše nakon prve pobjede.

A1 liga košarkaša – 3. kolo:
ŠKRLJEVO – JOLLY JBŠ 94:96 (23:30, 26:18, 20:28, 25:20).
Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 650.
Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Hrvoje Muhvić i Goran Rogić (oba Zagreb).

ŠKRLJEVO: Surina 6, Kus 25 (7-8), Bilalović, Juričić, Perković 23 (3-4), Modić 4, Radunić 12, Velčić, Ceranja, Stipčić 10 (0-1), Rogić 14 (5-5), Prostran.

JOLLY JBS: Gulam 12 (2-2), Gabrić, Pavlović 8 (2-2), Mustapić 10 (3-4), Vrlika 23, Vraneš 18 (4-4), Mrva 9 (1-1), Perković 2 (2-2), Najev, Washington 14 (1-2).

Slobodna bacanja: Škrljevo 15-18 Jolly JBS 15-17.
Trice: Škrljevo 9-26 Jolly JBS 11-33
Skokovi. Škrljevo 26 Jolly JBS 33.

Autor: Ivan Dorian Molnar; HRT Radio RIjeka