U borbenoj utakmici sa puno grešaka i promjena vodstva Škrljevski su košarkaši ipak u posljednjoj četvrtini slomili vrlo dobre kastavce…

Otvaranje prvenstva donijelo nam je uvijek neugodnu ekipu Kastva koja je odmah na početku sa dvije trice povela 0:6. Nervozan ulazak naših košarkaša popravlja Modić, međutim gosti nastavljaju sa tricama povećavati prednost. Trbović i Šljuka svojim ulaskom popravljau stvari, da bi Kozlevčar unio borbenost pod košem koja je rezultirala preokretom i vodstvom na poluvremenu od 44:37. Kada se činilo da utakmica ide u mirnijem smjeru, gosti su u dvije minute napravili seriju 10:0 i ponovno rezultat preokrenuli u svoju korist. Gotovo pet minuta škrljevčani nisu mogli postići koš, gosti uopće ne brane juniore domaćih koji promašuju zicere i prednost Kastva se povećava. Tek skokom u napadu Kučana i Trbovića Škrljevo postiže prve poene u četvrtini koju je izgubilo 12:28. Nebrojene greške izgubljenih lopti, promašenih zicera i otvorenih šuteva ipak se smanjuju u posljednjoj četvrtini, obrana je čvršća i kastavci počinju gubiti lopte i promašivati zicere koje kažnjavaju Surina i Modić, da bi tricom Velčića u ’35 minuti Škrljevo ponovno vratilo vodstvo na 67:66. Razlika se pred kraj utakmice povećala, ali 35-godišnji Miletić sedmom tricom vraća na 72:71, međutim Surina slobodnim bacanjem povećava, da bi pogodak za produžetak kastavaca bio iza isteka vremena. Tek šest poena kastavaca u posljednjoj četvrtini bilo je nedovoljno za zadržati prednost koju su naši košarkaši uspjeli preokrenuti i dobiti.

U prvoj utakmici prvenstva zabilježeni su bodovi, međutim vidljivo je da će trebati još vremena da se ekipa posloži i uigra, dok Kastvu možemo čestitati na odličnoj utakmici u kojoj ih je nijansa dijelila do pobjede. Također treba pohvaliti vrlo dobro popunjene tribine na Mavrincima, velika podrška kako domaćih tako i gostujućih navijača u fer i korektnom dekoru navijanja kakav ovakve utakmice i sportaši na parketu i zaslužuju.

ŠKRLJEVO – KASTAV 73:71 (16:20, 28:17, 12:28, 17:6)

ŠKRLJEVO: Mitić 2, Šljuka 8, Prostran, Kučan 6, Modić 18, Gržinić, Trbović 8, Štefančić, Kozlevčar 8, Šarčević, Surina 16, Velčić 5

KASTAV: Miletić 26, Škrgić 6, Gušić, Saftić 4, Barnjak 16, Stanić 8, Dominik, Matek, Konjević, Plazibat 9, Maljevac 2, Legović