Sa čak 13 trica kaštelani su vodili većinu susreta, međutim u posljednjoj četvrtini Škrljevo je ipak došlo do vrlo vrijednih bodova…

Dugo im je trebalo da je slome, ali košarkaši Škrljeva uspjeli su utakmicu protiv posljednjeplasirane Kaštele na Mavrincima – slomiti. Sve je odlučeno u posljednje dvije minute u koje se ušlo s minimalnim vodstvom sastava Aramisa Naglića (80:79). Bila je to klasična penal-završnica u kojoj su dva ponajbolja aktera na terenu, Jasmin Perković i Roko Rogić pogodili svoja slobodna bacanja i time anulirali učinak trice Nikole Došena za 90:82. Gosti su nešto ranije bili u vodstvu (76:77), kao što su u vodstvu bili kroz dobar dio susreta.

Ušlo je gostima čak trinaest trica, pretežno se vanjski šut Kaštelana događao onda kad je mogao, čitaj – onda kada je Aramis Naglić igrao s četiri niska igrača zbog štednje Jasmina Perkovića čije je rame diktiralo tempo i ritam nastupa na utakmici.

Kaštelani u 28. minuti vode najviše (56:64), prije opisanog domaćeg buđenja. Škrljevu je pobjeda bila prijeko potrebna zbog međusobnog omjera s gostima koji se sada popeo na 3-0 u pobjedama za zelene.

Titulu igrača utakmice zasluženo, pored Perkovića koji je dao sve u poluozlijeđenom stanju nosi Roko Rogić koji je goste izluđivao širokim rasponom šuteva. Dvadeset i osam poena, devet asistencija i osam skokova uz tri ukradene lopte. Bio je to nastup iz udžbenika u društvu još četiri ‘dvoznamenkasta’. I Kaštelani su imali pet igrača s dvocifrenim učinkom, ali ostalih gotovo da i nije bilo. Simptomatičan je podatak o trostruko većem broju dosuđenih slobodnih bacanja u korist domaćina, to samo dovoljno govori o neagresivnoj igri Škrljeva koje se za upisivanje nova dva boda nije trebalo izlagati problemima s osobnim pogreškama.

Škrljevo je uhvatilo priključak za Zabokom uoči njihovog međusobnog susreta u subotu u Bedekovčini.A-1 košarkaška Liga za ostanak – 4. kolo

ŠKRLJEVO – KAŠTELA 90:85 (28:24, 19:22, 15:20, 28:19)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 300

Suci: Siniša Herceg (Zabok), Dražen Štrok (Varaždin) i Marko Stanković (Rijeka)

ŠKRLJEVO: Kus 12 (4-4), Jurica 3, Bilalović, Juričić, Perković 13 (5-6), Radunić 15 (5-6), Živko, Ceranja 14 (0-2), Stipčić 2, Molnar, Rogić 28 (7-7), Šamanić 3

KAŠTELA: Jukić 5, Williams 10 (1-2), Rašetina, Mileta, Žitko, Madunić 6 (2-2), Došen 16, Galić, Mandić 16, Roso, Dubelj 13, Režić 19 (1-4)

Slobodna bacanja: Škrljevo 21-25 Kaštela 4-8. Trice: Škrljevo 5-16 Kaštela 13-35

Skokovi: Škrljevo 37 Kaštela 26. Izgubljene lopte: Škrljevo 16 Kaštela 15

Liga za ostanak – 4. kolo
Škrljevo – Kaštela 90:85
VROS Osijek – Zabok 65:58
Alkar – Jolly JBS 75:68
Poredak: VROS Osijek 9-5, Jolly JBS i Alkar 8-6, Zabok i Škrljevo 7-7, Kaštela 3-11

www.sportcom.hr