Škrljevo kreće u subotu u Ludbregu kod Grafičara, ukoliko prođe čeka ga Zagreb u Trnskom. Kvarner u četvrtfinalu protiv najboljeg iz trojca Zabok/Alkar/Split.

U prostorijama Hrvatskog košarkaškog saveza održan je kompletan ždrijeb Kupa Krešimira Ćosića. Svoje su suparnike u pojedinim fazama saznali županijski prvoligaši – Škrljevo i Kvarner 2010. Izabranici Aramisa Naglića prvu prepreku imaju u vidu Grafičara iz Ludbrega. Svoj će susret s pobjednicima regionalnog pretkola (sjever-istok) Škrljevčani igrati u subotu, 19.12.2015. u ludbreškoj sportskoj dvorani. Radi se o starim znancima koji su se susreli prije dvije sezone u kvalifikacijama za popunu A-1 lige.

Ukoliko prođu u sljedeću rundu, osmina finala im već tri dana kasnije nosi novo putovanje. Ždrijeb koji nije bilo dirigiran namjerio ih je na Zagreb u Trnskom. Škrljevo i Zagreb susrest će se i na otvaranju proljetnog dijela sezone, 9. siječnja na Mavrincima.

” Zadovoljan sam što smo za prvu utakmicu izvukli Grafičara, ali ne mogu biti s time što nas u slučaju prolaska očekuje Zagreb. Igramo s njima odmah na početku sezone, to bi nam gostovanje poremetilo pripremu za domaći dvoboj s njima. Kako god, protiv Grafičara ćemo odigrati punom snagom, ta nam utakmica dobro dođe u smislu očuvanja forme i natjecateljskog kontinuiteta.” – rekao je trener zelenih Aramis Naglić nakon plesa kuglica u Zagrebu.

Dogodi li se senzacija u Trnskom, Škrljevo bi u četvrtfinalu koje se igra 29. prosinca igralo pred svojim navijačima protiv Zadra.

Kvarner 2010 imat će još lakši put do završnog turnira nego lani. Predstavnici u ABA ligi moraju na gostovanja, a Kvarneru je kao A-1 ligašu bilo omogućeno o statusu domaćina odlučivati ždrijebom. Riječani će tako 29. prosinca ugostiti Zabok, Alkar ili Split. Naime, Zagorci i Sinjani igraju međusobno u prvom kolu, pobjednika na Gripama čeka Split tri dana kasnije, a jedna od te tri momčadi u četvrtzavršnici dolazi u Rijeku.

Parovi šesnaestine finala Kupa Krešimira Ćosića (19.12.2015.):
Jazine – VROS Osijek
Zabok – Alkar
Jolly – Ribola Kaštela
Grafičar – Škrljevo

Parovi osmine finala (22.12.2015.):
pobjednik Jazine/VROS Osijek – Gorica
Split – pobjednik Zabok/Alkar
pobjednik Jolly/Ribola Kaštela – GKK Šibenik
Zagreb – pobjednik Grafičar/Škrljevo

Parovi četvrtfinala (29.12.2015.):
pobjednik Jazine/VROS Osijek/Gorica – Cedevita
Kvarner 2010 – pobjednik Zabok/Alkar/Split
pobjednik Jolly/Ribola Kaštela/GKK Šibenik – Cibona
pobjednik Grafičar/Škrljevo/Zagreb – Zadar

www.sportcom.hr
Autor: P.M.