ŠKRLJEVO Utakmica 1. kola HT Premijer lige: Adria Oil Škrljevo – Sonik Puntamika 62:93 (15:15, 15:26, 16:26, 16:26). Dvorana u Mavrincima. Gledatelja: 170. Suci: Vovk, Terlević, Katić.
ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Arslanagić 7 (3-7), Jelenković 2 (1-3), Vucić, Gunjina 10 (3-11), Barnjak 11 (4-6), Roberson 6 (3-5), Boban 10 (2-2), Kolić, Kostić, Rajčić 5 (1-1), Vrgoč 11 (1-1), D. Cvitković.
SONIK PUNTAMIKA: Jošić 6 (0-1), Vladović, Palčić 5 (1-2), Rašić 12 (2-3), Runjić 21 (8-13), Šarlija, T. Cvitković 14 (5-1), Vručinić 7 (2-3), Zelanto 5 (1-1), Jukić 21 (9-18), Keserović, Petani 2.

U 1. kolu HT Premijer lige košarkaši Sonik Puntamike su na gostovanju kod Škrljeva pred 150 gledanja deklasirali domaćina rezultatom 62-93.

U uvodnom dijelu utakmice Zadrane je vukao Marin Vručinić koji je postigao 7 od 9 poena svoje momčadi za vodstvo 6-9. Agresivne obrane rezultirale su s puno pogrešaka i malo koševa nakon prve četvrtine (15-15).

Lude serije obilježile su drugu četvrtinu. Preko Lovre Runjića i Tomislava Cvitkovića Puntamika se odvaja na 15-20. Uzvraćaju Jure Gunjina (4 poena) te  Antonio Boban i Ivan Vrgoč (tricama) za prednost Škrljeva 25-20. Nakon zadarskog time-outa uslijedila je nova serija gostujućih zelenih (17-1) s Lovrom Runjićem, Sandrom Rašićem i Filipom Jošićem (dvije povezane trice) u glavnim ulogama i vodstvo Puntamike 26-39. U ovom su naletu Puntamičani promašili nekoliko slobodnih bacanja i zicer pa je Mario Rajčić tricom u zadnjoj sekundi prvog poluvremena za 30-41 dao dodatni impuls Škrljevu prije nastavka susreta.

No, nakon povratka iz svlačionica sve je krenulo naopako za domaćine. Nakon serije trica u drugoj četvrtini u trećoj je Sonik krenuo sa spuštanjem lopte pod obruč. Tako je Tomislav Cvitković zahvaljujući nesportskoj Josipa Barnjaka u jednom napadu postigao četiri, a u sljedećem još tri (koš faul). Ovaj zadarski reful završio je Runjić krađom lopte i polaganjem za 31-52. Do kraja četvrtine Puntamičani su uspješno sačuvali tu prednost (46-67).

U posljednjih 10 minuta igre Škrljevo je potpuno potonulo pa je u 35. minuti prednost Puntamičana bila nevjerojatnih +32 (53-85),

Josip Jukić je odigrao fantastičnu utakmicu. Zabio je 21 poen i imao 13 skokova. Jednak broj poena postigao je i neumorni Lovre Runjić koji je ukrao 5 lopti i imao 4 skoka.

Tomislav Cvitković uz 14 poena  6 skokova. Svestrani Sandro Rašić je postigao 12 poena uz 5 skokova, 7 asistencija i 4 ukradene lopte.

Kod Škrljeva Ivan Vrgoč i Josip Barnjak su postigli po 11 poena, a Antonio Boban i Jure Gunjina po 10. Gunjina je uz to imao i 11 skokova.

U 2. kolu Sonik Puntamika gostuje na Baldekinu kod Šibenke, a Škrljevo kod Hermes Analitice.

Izjave – Josip Barnjak i Damir Rajković (KK Adria Oil Škrljevo)

Josip Barnjak, igrač Adria Oil Škrljevo: „Čestitam igračima Sonik Puntamike na pokazanom. Nadskakali su nas, mi smo ušli s nekom tremom, iako ne vidim razlog.“

Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva: „Što reći poslije ovakve utakmice… nadigrali su nas. Igrali smo sasvim kontra od onog što smo pokazali kroz pripremne utakmice, to nije momčad koju sam ja trenirao u proteklih 40 dana. Sve kontra od onog što smo se dogovorili, kako ući u utakmicu, kako igrati, privesti kraju. Ovo je sramota za mene kao trenera, a igrači ako misle igrati s 40% šuta za dva poena, 15% za tri poena i 10 promašenih slobodnih bacanja i 20 izgubljenih lopti – mislim da to govori o tome kako su ušli u utakmicu i kako su se postavili, no prvenstveno je to moj poraz.“

Josip Jukić, igrač Sonik Puntamike: „Dobra prva utakmica. Mislim da smo ih slomili najviše ritmom. Nismo znali puno o njima, no ova pobjeda nam je dosta bitna za nastavaj natjecanja, da znamo da radimo dobro. Svaka čast ekipi, mislim da smo ovo momčadski iznijeli. Treba nastaviti ovako dalje raditi i vidjet ćemo.“

Stipe Kuliš, trener Sonik Puntamike: „Jako zahtjevna utakmica za pripremu jer zbog kompleksnosti situacije u predsezoni sve su ekipe odigrale mali broj prijateljskih utakmica tako da nismo imali puno informacija o suparniku. Zbog malog broja odigranih utakmica bili smo i sami sebi nepoznanica, nismo znali što očekivati u natjecateljskim uvjetima. Međutim, imali smo temelj kojem težimo i kojeg gajimo, a to je agresivnost, odličan posao u defanzivnom dijelu igre i to nam je bila baza. Nakon vrlo dobre obrane smo otvarali dobre situacije u tranziciji gdje smo suparnika kažnjavali direktno i indirektno. Vrlo sam zadovoljan s otvaranjem ove sezone.

www.basketball.hr
Foto: Novi List