PORAZ OD BOSCA DONIO NEIZVJESNOST
U utakmici istine košarkaši DepoLink Škrljeva izgubili su u neizvjesnoj završnici od Bosca 86:80. Bila je to utakmica pretposljednjeg kola HT Premijer lige i poraz nakon koje Zelenima preostaje grčevita borba za ostanak u ligi.
Prvih deset minuta pripalo je Boscu nakon što su se obje ekipe izmjenjivale u vodstvu tijekom prve četvrtine, ali niti jedna ekipa nije imala više od tri razlike. Na kraju je bilo 20:18 za Bosco. Kod domaćina Luka Babić je zabio osam koševa isto kao i kapetan DepoLink Škrljeva Mario Rajčić uz dvije trice.
Drugu četvrtinu bolje otvora domaćin koji u 14′ odlazi na plus osam i prednost 28:20 nakon što je tricu pogodio Andrej Matić, a minutu kasnije već je minus jedanaest 33:22. Trener Zelenih Damir Rajković morao je u minutu i pol zvati dvije minute odmora, nakon čega gosti smanjuju na 33:28. U samoj završnici prvog poluvremena DepoLink Škrljevo se potpuno vratilo u egal jer dvije minute i 19 sekundi prije odmora na semaforu stoji 35:34. Ipak na veliki se odmor otišlo prednošću Bosca 46:38, nakon što su nakon rezultata 37:36, gosti postigli tek dva koša, a domaćini devet. Najučinkovitiji kod Bosca nakon prvih dvadeset minuta bio je Luka Babić sa 12, a kod gostiju Rajčić s 13 postignutih koševa.
Početak drugog poluvremena postojala je samo jedna ekipa, a to je Bosco. Domaćini u tri i pol minute odlaze na plus osamnaest 56:38, nakon serije 10:0. I tu nije bio kraj, jer Bosco u 25′ ima okruglih dvadeset razlike 60:40. Zeleni se napokon bude pa serijom 11:0 dolaze na minus devet u 28′ pri rezultatu 60:51, da bi se na mali odmor otišlo prednošću domaćina od samo plus pet 62:67.
Imali su Zeleni počekom posljednje četvrtine dva napada za egal, ali nisu pogodili. Kad ne daš, dobiješ, pa domaćin nakon dvije i pol minute opet ima dvoznamenkastu razliku 71:61. Škrljevo se opet vratilo, pa na dvije minute i 23 sekunde dolazi na minus četiri 77:73, a 27 sekundi kasnije košem Viga Barta i minus dva 77:75. No na kraju Bosco se uspio obraniti i doći do važne pobjede.
Najučinkovitiji na utakmici bio je Mario Rajčić s 23 postignuta koša, dok je kod domaćina Marko Jurić postigao 22. Dva igrača DepoLink Škrljeva imali su dobuble-double učinak: Derryck Thorton sa 20 koševa i 12 asistencija, te Luka Barišić sa 11 koševa i 10 skokova.