Nakon Bosca, Alkar je u kratkom periodu ostvario novu važnu domaću pobjedu protiv još jednog izravnog konkurenta iz donjeg dijela ljestvice. DepoLink Škrljevo je u Thorntonu dobilo visoku igračku kvalitetu, no ni on nije pomogao za nadvladati čvrstog Alkara koji je slavio 86:78.

Bolje iskoristivši desetominutni prekid zbog pada napona u dvorani, igrači DepoLink Škrljeva su kvalitetnije otvorili susret. Na pogon spomenutog Thorntona koji je probijao, zabijao i asistirao gosti su u 4. minuti poveli 11:4, prisilivši domaćeg trenera Bujasa na ranu minutu odmora. Ona je urodila plodom jer su domaći predvođeni raspoloženim Bašićem napravili seriju 12:0, koju je zakucavanjem, nakon ukradene lopte, zaključio Tomašević. Na tom pozitivnom valu Alkar je nastavio sve do kraja četvrtine koju je zaključio s viškom od 7 koševa (25:18)

Iako je Alkar trojkom Polutka poveo 30:21 u 11. minuti, gosti su preko Jelića i Thortona vratili goste u egal. Tako u 15. minuti, nakon Kujundžićevog polaganja, bilježimo izjednačenih 34:34. Domaći tada pronalaze dodatnu energiju i na veliki odmor, nakon Bašićeve trojke, odnose višak jednak onome s kraja prve četvrtine (43:36).

Na otvaranju drugog poluvremena proradio je vanjski šut gostiju koji se ponovo primiču. Uz Thorntona i Jelića, razigrao se i ljevoruki Ramme. Trojkom skoro nepogrešivog Jelića, Škrljevčani stižu na samo -1 (55:54) u 26. minuti. No Bašić novom trojkom odbija nalet i pokreće svoju momčad koja preko energičnog Peevyja i kapetana Vučića (trojka u zadnjoj sekundi) četvrtinu zaključuje serijom 7:0 za dvoznamenkastu prednost uoči zadnjeg perioda (67:57).

Tu domaći nisu uspjeli prelomiti utakmicu jer su gosti, unatoč dobrim Peevyjevim napadačkim dionicama, zadržali priključak. Tri minute prije kraja Thornton pogađa za samo -4 (78:74). Nakon domaće minute odmora ponovo bitni koš ubacuje Bašić. Iako je na minutu i 11 sekundi prije kraja Thornton položio za  82::77, gosti pravu priliku za preokret nisu imali. Na ruku im je doduše išao Polutak sa četiri promašena slobodnjaka zaredom, no na posljednji je skočio mladi Tomašević i svojim ubačajem, kao i kasnijim zakucavanjem, riješio sve dvojbe o pobjedniku.

Alkara su do šeste prvenstvene pobjede vodili Bašić sa 26 koševa i 6 pogođenih trojki, Polutak sa 19 koševa i 7 skokova te Peevy sa 16 koševa i 6 skokova.

Kod DepoLink Škrljeva, čiji se trener Rajković odlučio  za suženu rotaciju, najistaknutiji pojedinci bili su Thornton sa 29 koševa i 8 asistencija i 7 skokova, ali i loš šut od 34 posto, te precizni Jelić sa 20 koševa i 6 skokova.

Tekst: KK Alkar

Foto: AB Foto