Ubacivši velikih 30 poena u prvoj četvrtini, naši su košarkaši pokazali da će ovo biti njihova večer…

Jednu od najuvjerljivih pobjeda ove sezone upisali su Škrljevčani u nastavku borbe za ostanak u A-1 ligi. Na svom su parketu ugostili ‘brokere’, momčad Vrijednosnica Osijek i slavili sa 97:63. U pobjedi koja je stigla kao očekivan rasplet u izrazito domaćinskoj ligi svi su igrači zabili barem dva poena, a treba naglasiti učinak od čak petnaest zabijenih trica iz samo dvadeset i sedam pokušaja.

Gosti nisu imali previše prilika pored raspoloženih zelenih koji će u sljedećem tjednu odigrati dvije gostujuće utakmice. One će (Zabok i Sinj) umnogome odrediti njihovu prvoligašku sudbinu, odnosno dati odgovor na pitanje hoće li sastav Aramisa Naglića morati u dodatne kvalifikacije s drugoplasiranom momčadi mini-lige iz redova drugoligaša.

Osječanima je Roko Rogić ubacio čak dvadeset i šest poena. Davor Kus dodao je četrnaest, a cijela domaća momčad upisala je čak deset skokova više od suparnika. Košem Karla Molnara u posljednjim trenucima utakmice, svi su se igrači Škrljeva upisali u listu strijelaca. U prvoj četvrtini Škrljevo je postiglo čak trideset poena, što bi, da se održalo na tom prosjeku bilo u rangu NBA-brojki.

U ostalim susretima 7. kola dogodila su se dva iznenađenja koja uvelike Škrljevu olakšavaju put do ostanka u ligi bez turbulencija u doigravanju. Kaštela je iznenađujuće na svom parketu svladala Jolly, a Zabok je ispustio bodove kod Alkara.

Liga za ostanak – 7. kolo
Škrljevo – VROS Osijek 97:63
Zabok – Alkar 58:65
Kaštela – Jolly JBS 94:71
Poredak: Alkar 11-6, Jolly JBS 10-7, Zabok i VROS Osijek 9-8, Škrljevo 8-9 i Kaštela 4-13