Pred petstotina gledatelja u neizvjesnoj utakmici, košarkaši Škrljeva predvođeni Kusom pobijedili su Jazine 90:83…

Napetosti u prvom susretu za osigravanje ostanka u A-1 ligi za domaće nije nedostajalo. Neugodni Zadrani omogučili su slavlje navijačima Škrljeva uz pobjedu od sedam koševa prednosti (90:83) uoči uzvrata na Višnjiku.

Zabili su Škrljevčani čak trinaest trica, otvorili sa 8:0 vanjskim ubačajima dinamičnog dvojca Kus – Perković. Na sve se pridodao danas vrlo korektni Bilalović koji je rolu zaštićenog godišta prihvatio i – pokazao se. Međutim, gosti su od početnog zaostatka malo-pomalo gradili kasniju prednost. Trener Ivica Burić koristio je u punom pogonu tek šest fizički vrlo spremnih igrača. Da znaju pogoditi i oni izvana – znaju. Iskusnik Mrvica pogodio je četiri trice, baš kao i Atelj. Ne čudi stoga što su nakon zaostatka od 11:3 stigli i preokrenuli rezultat još do kraja prve četvrtine.

Jazine početkom 12. minute vode 26:18, a domaći se traže po terenu. U egal ih vraćaju Kus i Stipčić tricama (30:30). Prvospomenuti je opet bio nadahnut, zabio je šest trica u možda i svojoj posljednjoj utakmici na Mavrincima. Nije sigurno, ali je možda… Ipak su godine u pitanju…

Gosti su na poluvrijeme uspijeli ponijeti prednost od četiri koša zahvaljujući mini-seriji slovačkog internacionalca Žiaka. Škrljevo jest vodilo (41:40), no Žiak je sa svojih 0:7 koji sežu i u prve napade nastavka opet sve preokrenuo. Tek se sredinom trećeg period, opet zahvaljujući Kusu i Perkoviću sve vratilo na 50:50.

Kus je s dvije vezane trice prvi put značajnije odvojio svoju momčad na 64:58 u 27. minuti. Do tada bi Škrljevo uvijek bilo u poziciji lovca, a njegovi gosti ti kojima se gleda u leđa. Pokazat će se, bilo je to ključno odvajanje, jer će gosti samo u još dva navrata stići na četiri poena zaostatka.

Tricom Bilalovića u 35. minuti Škrljevo je imalo i +12 (85:73), no u završnom tricaškom nadmetanju ipak je ušla ona Mimičina za konačnih 90:83.

Stvari su potpuno jasne, Škrljevo će ostati prvoligaš čak i ako izgubi u Zadru s manje od sedam koševa zaostatka. Sve gore od toga značit će povratak u zapadnu skupinu A-2 lige, a mogući su i produžeci, ukoliko Jazine pobijede sa sedam poena prednosti. Sve je otvoreno, odluka pada u nedjelju…

A-1 dokvalifikacije za ostanak – prva utakmica

ŠKRLJEVO – JAZINE 90:83 (18:21, 23:24, 26:15, 23:23)

Dvorana Mavrinci. Gledatelja 500

Suci: Nikola Perlić (Velika Gorica), Želimir Tresoglavić (Osijek) i Krunoslav Peić (Slavonski Brod)

ŠKRLJEVO: Surina, Kus 26 (4-7), Jurica, Bilalović 9, Juričić, Perković 17 (5-5), Radunić 4 (2-2), Živko (0-2), Ceranja 13, Stipčić 3, Rogić 18, Šamanić

JAZINE: Mimica 16 (2-4), Žiak 16 (6-6), Kovačević, Anđelić, Atelj 12 (4-5), Uzelac 5, Dražović 4, Vrsaljko 14 (2-2), Gardijan, Sosa, Mrva 16 (1-1)

Slobodna bacanja: Škrljevo 11-16 Jazine 15-18. Trice: Škrljevo 13-25 Jazine 10-29.

Skokovi: Škrljevo 31 Jazine 27. Izgubljene lopte: Škrljevo 13 Jazine 14