ČAVLE Susret C skupine Alpe Adria Cupa: Adria Oil Škrljevo – Egoe Basket Brno 78:74 (24:28, 11:19, 23:16, 20:11). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Stanković, Žagar i T. Miletić (Rijeka). Opunomoćenik: Ž. Miletić (Rijeka).

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Šarac 8 (1-2), Yacoubou 22 (2-2), Ušić 2 (2-2), Vranković, Brnas, Barnjak 19 (4-6), Grbavac, Krajina 9 (1-3), Kučan 4, Cvitković, Williams 6 (2-4), Krstanović 8.

EGOE BASKET BRNO: Stegbauer 12, Roby 14, Vyroubal, Kozina 3, Keely 22 (3-3), Vasat, Geiger 11 (2-2), Hrabovsky, Nehyba 2, Jokl 1 (1-4), Kereselidze, Farsky 9 (2-3).

Osobne pogreške: AO Škrljevo 20, EB Brno 16. Slobodna bacanja: AO Škrljevo 12-19, EB Brno 8-14. Trice: AO Škrljevo 6-21 (Yacoubou i Krstanović 2, Šarac i Barnjak 1), EB Brno 10-24 (Roby 4, Stegbauer 2, Kozina, Keely, Geiger i Farrsky 1). Skok: AO Škrljevo 39 (15), EB Brno 27 (5).

Košarkaši Adria Oil Škrljeva ostvarili su dramatičnu pobjedu na premijeri u Alpe Adria Cupu, u prvoj utakmici četvrte sezone ovog natjecanja. Službeni debi Škrljevčana u jednom međunarodnom natjecanju, ali i pod novim imenom, ostat će upisan kao – pobjednički. Preokret domaćih, koji su na početku treće dionici gubili 14 poena razlike (35:49), okrunio je Marko Šarac, koji je dvije i pol minute prije kraja pogodio ključnu tricu, a zatim, osam sekundi prije kraja blokadom zaustavio Amerikanca Geigera u reketu. Josip Barnjak je sedam i pol sekundi prije zvuka sirene s crte slobodnih bacanja postavio konačnih i nedostižnih 78:74.

– Trgnuli smo se, shvatili da treba igrati s puno energije, s puno više truda. Napravili smo iskorak što se tiče obrane, a na kraju nas je pomazio i rezultat – kaže Damir Rajković, trener Adria Oil Škrljeva.

Na otvaranju se igralo praktički bez obrana, u prve četiri minute ubačena su 24 poena (12:12). Igrači kao da su bili gladni koševa poslije vrućega ljeta i silnoga rada bez natjecateljskoga naboja. Gostima je pripalo otvaranje, četiri trice i snažni Keely pod košem stvarali su razliku. Česi su ubacili čak 28 poena u prvih deset minuta uz pogodak Farskog sa sirenom. Nisu domaći puno zaostali, napadački su se dobro nosili sa Česima, ali obrana je puštala na sve strane. Neke rupe uspjele su se zatvoriti, pa su domaći u posljednje dvije četvrtine primili poen manje nego u prvih 10 minuta!

Mladi, 18-godišnji Andro Vranković, u drugoj minuti druge četvrtine napravio je najnježniju moguću osobnu pogrešku. S obzirom na to da je spriječila kontru gostiju, postala je – nesportska. Gosti su odmakli na plus sedam (24:31), što je bio znak za ulazak američkog povratnika Briana Williamsa, koji je trebao povezati igru domaćeg sastava. Nakratko je uspio, ali obrana je ostala problem. U osmoj minuti gosti, koje vodi slovenski trener Dejan Jakara, došli su do dvoznamenkaste prednosti (31:42).

Gosti u trećoj minuti treće dionice na plus 14 nisu iskoristili još jednu nesportsku osobnu pogrešku domaćih za definitivan bijeg u pobjedu. Odgovor domaćeg sastava bila je serija 11:2 (48:53), što je podiglo temperaturu na tribinama i vratilo nadu u uspjeh.

Josip Barnjak, srebrni s U-20 hrvatskom reprezentacijom proteklog ljeta na EP-u, tricom je smanjio na samo minus dva (63:65) u drugoj minuti posljednje dionice, a prekrasna akcija novih igrača, Krstanovića i Krajine, okončana je izjednačenjem. Nakon dodatnog slobodnog bacanja (66:65, 33’), i drugim vodstvom Škrljevčana, prvim poslije prve dionice. U dramatičnoj završnici igrač odluke postao je Šarac.

Damira Rajkoviča, trenera Adria Oil Škrljeva, ova pobjeda devet dana prije starta prvenstva ne smije zavarati. Puno je promjena u momčadi u odnosu na prošlu sezonu, ima stoga i puno praznog hoda. I prostora za napredak. Jedno je sigurno, Ash Yacoubou, novi Amerikanac u zelenom dresu domaćih, bit će dostojna zamjena za Davora Konjevića. kraj teksta