Pobjeda u gostima protiv Furnira 83:91!
Otvaranje nove sezone u HT Premijer ligi u dvorani u Dubravi pripalo je Adria Oil Škrljevu koje je pobijedilo Furnir 91:82 i tako došlo do startnih bodova.
Prvih deset minuta u znaku je rezultatske neizvjesnosti. Furnir je u dva navrata imala plus pet 14:9 i 16:11, da bi Adria Oil Škrljevo serijom 6:0 u 7′ došao do minimalne prednosti 17:16. Do kraja četvrtine gledatelji u dvorani u Dubravi vidjeli su tri izjednačenja, da bi rezultatska prednost na isteku desete minute bila na strani Zelenih 23:21. Američki centar Teylor Adway u prvih deset minuta ubacio je 12 koševa, a sa druge strane kod Furnira iskusnik Filip Krajina postigao je 6.
Druga četvrtina u znaku je Adria Oil Škrljeva, koje nakon trice Edija Bešiča u 12′ odlazi na plus devet 30:21. Minutu kasnije domaćin se vrača na minus četiri, jer je Lovro Mandalinić postigao dvije trice za redom. Ipak, da se potpuni preokret ne dogodi pobrinuo se Paolo Marinelli, koji je u drugoj četvrtini koju je odigrao cijelu zabio devet koševa uz jednu tricu, pa se na veliki odmor otišlo vodstvom gostiju 49:38. Kod Furnira Mandalinić je postigao 10 koševa u prvom poluvremenu , dok se kod Adria Oil Škrljeva Adway zaustavio na 15.
Zeleni u 25′ imaju najveću prednost od četrnaest razlike 58:44, kao i minutu kasnije 60:46, no domaćin se vraća, pa se na mini odmor odlazi prednošću gostiju 65:60.
Početkom posljednje četvrtine gosti se ponovno odvajaju, da bi u 36′ imali najveću prednost od plus petnaest 79:64. Domaćini su tricom kapetana Igora Marića koji je na kraju postigao 19 koševa uspjeli doći na minus sedam 78:85, ali je sve dvojbe o pobjedniku otklonio Marinelli također tricom.
Najučinkovitiji na utakmici bio je igrač Škrljeva Adway koji je postigao 25 koševa uz 8 skokova.