🏀Pobjeda na otvaranju Alpe Adria cup
protiv BC Priedviza 83:70‼️ Čestitke!
Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su na startu ovogodišnjeg izdanja Alpe Adria Cupa slovačku Priedvizu 83:70. Bio je to susret 1. kola skupine D u kojem su Zeleni došli do startnih bodova.
Nakon početnog vodstva domaćina 2:0 i 4:2, gosti iz Slovačke preuzimaju vodstvo, pa nakon trice Maxima Matuska dolaze u vodstvo 5:4. Prednost Prievidze bila je sve do 6′ i rezultata 11:9, jer je Amerikanac Tyler Creammer sa šest koševa nosio igru Slovaka. Adria Oil Škrljevo se potom budi, pa na krilima Igora Stojanovića, Teylora Adwaya, te kapetana Josipa Barnjaka koji su svaki zabili po 6 koševa otišlo na plus osam 21:13 u devetoj minuti. Na malom odmoru prednost Zelenih je bila 26:18.
Igraći Trenera Damira Rajkovića su se u drugoj četvrtini rasporedili u postizanju koševa, pa je prednost Zelenih u 16′ minuti narasla na plus 15 pri rezultatu 38:23. U igru je prvi put ušao i oporavljeni Stefan Šajin, koji je za pet minuta postigao pet koševa. No, gosti iz Slovačke se ne predaju pa nakon što je Samuel Kincel postigao četiri koša u nizu dolaze na zaostatak od pet koševa 40:35 u 19′ i tu staju, pa domaćin na velikom odmoru ima prednost 45:35.
U trećoj četvrtini domaćin stalno održava prednost, da bi na početku 29′ došao do prednosti od plus 16, a na mini se odmor otišlo prednošću Adria Oil Škrljeva 63:51.
U posljednjih deset minuta Zeleni nastavljaju sa dobrom igrom, pa u 37′ imaju plus devetnaest 80:61. Privedza se ne predaje, pa Kincel sa dvije dvice i jednom tricom smanjuje na konačnih 83:70.
Kod Škrljeva Barnjak je postigao 16 koševa uz dvije trice, Adway 14, a mladi Edi Bešić 9 koševa. Kod gostiju uz Kincela sa 15 postignutih koševa, odlično je odigrao i Amerikanac Creammer sa 12.