MAVRINCI Konačno pjesma i slavlje u dvorani u Mavrincima, košarkaši DepoLink Škrljeva protiv Zaboka su pokazali upravo ono što je trebalo kod Gorice, borbu, agresivnost i htijenje. Pucački raspoložen domaćin u trećoj je četvrtini dopustio da mu se gosti približe na dva poena zaostatka (41:39), da bi u zadnjoj dionici ubacio čak 32 poena i u potpunosti slomio blijedog protivnika.

Čak šestorica domaćih igrača upisala su dvoznamenkasti broj poena.

 

DepoLink Škrljevo – Zabok 93:66

Susret 18. kola HT Premijer lige: DepoLink Škrljevo – Zabok 93:66 (21:11, 18:22, 22:17, 32:16). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 250. Suci: Hordov (Zadar), Stanković (Rijeka) i Modrić (Zadar).

DEPOLINK ŠKRLJEVO: Jelić 15, Rajčić 14, Antunović 10 (1-2), Ramme 15 (1-1), Barišić 19 (2-2), Bart, Kujundžić (0-2), Thornton 16 (5-5), Smojver, Butorac, Ćošić 2, Svoboda 2 (2-2).

ZABOK: Buljević 10 (1-2), Črnjević, Bond 3, Garrett 11 (1-2), Jacović, Martinko, Lukačić 8, Stojanović, Stipaničev 9 (2-3), Tomas 11 (1-1), Perović 14 (6-6), Antonić.

Dvoboj sa Zabokom bila je i prilika da debitira novi bek u dresu Škrljeva, Amerikanac Derryck Thornton, koji je prvi dio sezone proveo u aktualnom engleskom prvaku, Leicester Ridersu, a ranije je bio član i Borca iz Čačka te Kapfenberga iz Austrije.

Utakmica nije samo završila u veselom tonu, već je tako i krenula, jer se na parketu u svojim kostimima pojavilo i četvero članova karnevalske skupine “Škrljevske maškari”, a Laura Božović, inače ovogodišnja prva pratilja kraljice Riječkog karnevala, podbacila je loptu.

Brzo su Škrljevčani na parketu, ovoga puta košarkaši, pohvatili konce igre. Zeleni su dobro branili reket, u kojem od prve minute s gostujuće strane nije bilo centra Perovića, jednog od važnijih igrača Zaboka, koji je u prošlom kolu Ciboni zabio 22 poena. Kada ga je trener Kujundžić nakon uvodnih pet minuta uveo u igru, energični je domaćin već vodio 15:4, ali i do kraja četvrtine je Škrljevo uspjelo zadržati prednost od 10 poena razlike.

Domaćoj se publici u Mavrincima pozitivno predstavio i Thornton, koji je početkom druge četvrtine ukrao jednu loptu i zakucao za 26:12, a do kraja je u pobjedu ugradio 16 poena, pet skokova i tri asista. Išlo je na šutu i Barišića te Antunovića, koji su povezali dvije trice (36:22), nakon čega je trener gostujuće momčadi odlučio, uz Perovića, zaigrati s još jednim po vokaciji centrom, Stipaničevim.

Zeleni su u tom razdoblju nanizali na visokim igračima pokoji prekršaj, te je Zabok ubrzo preko slobodnih bacanja smanjio na “minus 10” (36:27). Upravo je Perović u zadnjim minutama prvog poluvremena bio nezaustavljiv, njegov šut za dva poena doveo je utakmicu u egal pred veliki odmor (39:33).

Gosti su u drugom dijelu nakon vezanih trica Buljevića i Garretta uspjeli doći na samo dva poena zaostatka (41:39), ali pobjede željan domaćin ovoga puta nije dopustio preokret. Jelić je svojom serijom od osam poena odvojio Škrljevo (50:41), da bi i raspoloženi Rajčić nastavio s pet poena (55:43). Črnjević je na Barišiću napravio svoj peti prekršaj osam i pol minuta prije kraja susreta, pa su gosti morali do kraja bez njega. A prednost je u tim minutama za Škrljevo samo rasla do konačnih 27…