🎶Derbi ekipa koje se bore za ulazak u Ligu za prvaka dobila je ekipa Adria Oil Škrljevo, pobijedivši domaću Goricu 84:78. 👏👏Bio je to susret 7. kola HT Premijer lige u kojem su Zeleni došli do pete pobjede u prvenstvu, čime su prekinuli niz od tri poraza u ligi i Alpe Adria Cupu.
Gosti bolje otvaraju utakmicu. Nakon što je Dino Cinac pogodio za dva, nastavak prve četvrtine u znaku je Adria Oil Škrljeva koje na krilima kapetana Josipa Barnjaka i njegovih devet postignutih koševa u prvih deset minuta odlazi na plus četrnaest 19:5 u sedmoj minuti. No, trener Gorice Josip Sesar kreče sa stalnim izmjenama, koje donose ploda, jer domaćin serijom 12:0 sustiže Zelene, pa se na mali odmor odlazi prednošću gostiju od samo 19:17. Ante Mašić postigao je kod domaćina pet koševa uz jednu tricu, a Marko Baković 6. Uz Barnjaka plodonosan je bio Toni Jelenković, koji je zabio osam koševa uz dvije trice.
Početak druge četvrtine Bikovi iz Turopolja nastavljaju seriju koja se zaustavlja na 17:0 i rezultata 22:19, pri čemu je prvu prednost domaćinima nakon početnog vodstva donio tricom Karlo Uljarević. Uslijedila je serija Škrljeva koje serijom 7:0 u 14′ opet ima prednost 26:22. Nastavak je u znaku promjena vodstva i dva izjednačenja, a na veliki se odmor odlazi minimalnim vodstvom Gorice 38:37.Sa dvije trice i ukupno 8 koševa kod domaćina najučinkovitiji je bio Mate Kalajžić, dok su kod gostiju za prvih dvadeset minuta učinkoviti bili Barnjak sa 11 i Jelenković sa 10 postignutih koševa.
Rezultatska klackalica odvijala se u trećoj četvrtini, a malobrojni gledatelji vidjeli su tri izjednačenja, među kojima i ono završno na isteku tridesete minute 55:55.
U posljednjih deset minuta Adria Oil Škrljevo ima stalno vodstvo, a u 35′ i plus jedanaest 68:57. Utakmicu je odlučio najbolji strijelac na utakmici Jelenković sa dvije trice u nizu u 39 minuti i vodstvo Zelenih 75:68. Jelenković se na kraju zaustavio na 22, Barnjak na 21, a Polo Marinelli na 10 postignutih koševa. Kod Gorice Baković je zabio 18, a Kalajžić 12 koševa.

osip Sesar:

„Zaslužena pobjeda Škrljeva. Nadigrali su nas i  puno bolje su igrali nego što rezultat pokazuje. Individualna odgovornost u obrani nam nije bila na potrebnom nivou. Oni su igrali zadnjih 10 minuta 1 na 5 , Marinelli, Jelenković, Barnjak i dobili su nas igrom 1 na 1. Nismo odigrali danas kako treba, nisam zadovoljan igrom koju smo danas pokazali.”

Marko Baković:

„Čestitao bih ekipi Škrljeva na odličnoj utakmici. Oni su odlično otvorili utakmicu. Svojom agresivnošću su nam pokvarili ritam i nismo bili pripremljeni na to. Kasnije tijekom utakmice vratili smo se u egal, ali se nitko nije mogao odvojiti do četvrte četvrtine.
U zadnjem periodu su pogodili nekoliko teških šuteva, s kojima su napravili razliku. Mi idemo dalje i gledamo sljedeću utakmicu protiv Cedevite Junior sljedeći tjedan.”

Damir Rajković:

„Mislim da je stvarno bila neizvjesna utakmica. Možda nije bila toliko lijepa, ali bila je stalno izjednačena. Mislim da su obje ekipe dale sve od sebe. Mi smo imali u  jednom trenutku  izvanrednog Tonija, Jelenković je u jednom trenutku povukao i stvorili smo tu razliku. Čestitke njemu, čestitke ekipi i odigrali smo jako dobru obranu. Što smo taktički zamislili to smo i ostvarili. Idemo dalje i pokušat ćemo u sljedećem kolu ispraviti onaj poraz protiv ilirije u Alpe Adria kupu”

Josip Barnjak:

„Prije svega bih čestitao Gorici na dobroj igri kao i svojim dečkima na borbenosti. Krenuli smo dobro, a onda nam je trebalo malo vremena da opet vratimo svoju igru. Utakmica je bila jako čvrsta, parirali smo im dobro u skoku, igrali smo dobru obranu i stvarno čestitam svojim dečkima.”