Iako je Škrljevo kontroliralo i imalo prednost većinu utakmice, ponovno je zakazalo u završnici kada su domaćini nošeni publikom preokrenuli rezultat i osvojili bodove…

Košarkaši Škrljeva pošteno su namučili favorizirani Alkar u uvijek „vrućoj“ sinjskoj dvorani, mogli u konačnici i do pobjede, ali iskusniji domaćin odnio je puni plijen. Trener Škrljevčana Aramis Naglić posebno je mogao biti zadovoljan obranom, koja je Sinjanima dopustila svega 25 koševa u prvom poluvremenu! Na veliki odmor Zeleni su otišli s prednošću od plus 12 (25:27), sve je vukao raspoloženi Roko Rogić. Nekadašnji član Alkara na kraju je bio najučinkovitiji igrač gostiju s 20 koševa, sedam skokova i tri asistencije.

Sinjani su nošeni navijanjem Maligana nadoknadili zaostatak krajem trećeg perioda i onda zagospodarili parketom u posljednjoj četvrtini. U tom razdoblju Škrljevo je postiglo tek šest koševa i to sve iz – slobodnih bacanja! U 29. minuti Zeleni su zadnji put zabili iz igre.

Klasična situacija u Sinju, već sam to znao ranije proći. Odigrali smo sjajnih 25 minuta, imali veliku prednost, ali na kraju se ruka skratila. Mi smo Alkaru dozvolili povratak u utakmicu, zabili su nekoliko trica i nošeni publikom okrenuli vodu na svoj mlin. Krenulo je sve nizbrdo u zadnjoj četvrtini, šteta zbog poraza, govorio je nakon utakmice trener Škrljeva Aramis Naglić.

Na kraju je Škrljevo ostalo kratko za četiri poena (63:59). Za sedam dana već je novi izazov pred ekipom Aramisa Naglića, u utakmici za koju će se tražiti karta više, u Mavrince stiže lokalni rival Kvarner 2010.

A-1 liga košarkaša – 6. kolo:
ALKAR – ŠKRLJEVO 63:59 (14:12, 11:25, 24:16, 14:6).
Dvorana ŠŠD Sinj. Gledatelja: 500.
Suci: Luka Kardum (Šibenik), Dražen Štrok (Varaždin), Hrvoje Muhvić (Zagreb).
ALKAR: Boban, Bilandžić, Modrić 5, Dominović 3, Šipić, Gaurina 16 (2-3), Glavinić 14 (4-4), Svalina 2, Tešija 15 (5-5), Bašić, Kanaet 8 (2-3).
ŠKRLJEVO: Surina 4 (2-2), Kus 9 (2-2), Jurica, Bilalović, Juričić 3, Trbović 1 (1-2), Perković 10 (8-8), Radunić 2, Ceranja 10, Stipčić, Rogić 20 (4-4), Prostran.
Slobodna bacanja: Alkar 13-15 Škrljevo 17-18. Trice: Alkar 6-27 Škrljevo 4-23. Skokovi: Alkar 35 Škrljevo 37. Izgubljene lopte: Alkar 12 Škrljevo 16.

Ivan Dorian Molnar / HRT Radio Rijeka