Split je na Gripama, u 10. kolu HT Premijer lige svladao Adria Oil Škrljevo s 85:74 (20:17, 25:17, 24:20, 16:20).

S obzirom na ozljede Ukića i Perkušića trener “Žutih” Srđan Subotić bio je svjestan da će imati mali broj igrača u rotaciji, ali momčad je odgovorila na pravi način i uz nekoliko padova kontrolirala utakmica. Pet igrača je imao dvoznamenkasti učinak, prvi strijelac bio je Karlo Žganec (19 poena, 8 skokova), Sani Čampara ubacio je 15 poena (trice 3:6), Toni Perković postigao je 14 poena, a Nejc Barič imao je 7 asistencija.

– Bilo je teško, očekivali smo to, jer smo se protiv Krke ispraznili. Nekoliko puta smo moralo dobivati utakmicu, ali najvažnije je da smo uspjeli i da smo ostali zdravi. Opet smo bili momčadski kvalitetno, to je način na koji želimo funkcionirati – rekao je Splitov trener Srđan Subotić.
Kod Škrljeva prvi strijelac bio je Taylor Adway s 19 poena.

– Splitova pobjeda je zaslužena, mi smo u dva perioda mogli bolje držati utakmicu u neizvjesnosti. Kada smo u trećoj četvrtini došli na poen zaostatka prelako smo dopustili da se Split opet odvoji – kazao je trener Adria Oil Škrljeva Damir Rajković.