Košarkaši Adria Oil Škrljeva pobijedili su večeras u Češkoj Egoé Basket Brno 73:71 te su se trećom pobjedom u skupini C Alpe Adria Kupa plasirali u četvrtfinale. Bila je to druga pobjeda Zelenih nad Brnom, prva u gostima, koja im je u debitantskoj sezoni donijela nastup među osam najboljih.

Gosti bolje otvaraju utakmicu jer na početku imaju plus četiri, nakon što su poentirali Krajina i Williams. Brno se preko Davella Robyja vraća u susret nakon što je Amerikanac zabio šest u nizu (tricu, dvicu i slobodno bacanje). Do isteka prvih deset minuta vidjeli smo puno osobnih prekršaja s obje strane, a konačni rezultat prve četvrtine bio je 14:14.

Druga četvrtina bila je u znaku stalnih izjednačenja, a Česi najveću prednost bilježe u 15′ kada odlaze na plus četiri (25:21). Ipak, na krilima Ahrafa Yacubuoa Škrljevo prvo poluvrijeme završava minimalnom prednosti od 31:29.
I u nastavku gosti sa Škrljeva održavaju prednost od četiri do pet razlike, da bi u 27′ imali i plus sedam (49:42), nakon što je Yacobuo zabio tricu. Na mini-odmor odlazi se uz prednost Škrljeva 51:48.

Posljednjih deset minuta u znaku je puno pogrešaka obje ekipe. Gosti su vodili u nekoliko navrata. Nakon što je Brno rezultatski izjednačilo u 37′ na 59:59, Kely 24 sekunde prije kraja pogađa oba slobodna bacanja za minimalni zaostatak domaćina od 71:72, da bi devet sekundi prije kraja Siniša Štemberger iskoristio jedno slobodno bacanje za konačnih 73:71.

Kod gostiju najučinkovitiji je bio Yacoubuo s 18 koševa, ispred Štembergera s 14. U redovima domaćina najviše je koševa Roby, njih 21. Škrljevo je s klupe vodio pomoćni trener Mirko Ščekić jer je trener Rajković na pripremama A selekcije Hrvatske kao pomoćnik Draženu Anzuloviću.