Svakim kolom sve slabija Požega, nije uspjela nadoknaditi izostanak stožernih igrača te je utakmica brzo riješena…

ŠKRLJEVO – POŽEGA 100:63 (38:11, 19:20, 18:17, 25:15)
Dvorana na Mavrincima. Gledatelja 250.

ŠKRLJEVO: Surina 21 (1-2), Kozlevčar 19 (3-3), Prostran 8, Češković, Vidmar 21 (4-4), Milekić 2, Salamun 13 (1-2), Trbović 13, Šarčević 3 (1-2), Cvitanović, Velčić

POŽEGA: Gorjanac, Kojanović 3, Jozić, Rich 7 (3-4), Rimac 14, Horvat 4 (2-3), Čelebija 14 (8-8), Abramović 2, Lukačević, Bušić 4 (0-2), M. Štivičić, A. Štivičić 15 (1-1)

Slobodna bacanja: Škrljevo 10-13 Požega 14-18.
Trice: Škrljevo 12-34 Požega 5-21
Skokovi: Škrljevo 51 Požega 30.

Problemi sa ozljedama i izostanci veća su briga stožeru Požege od protivnika, te su kao takvi bili laki plijen za zelene košarkaše. Odmarajući igrače koji su do sada iznijeli veću minutažu, nije se previše osjetilo u igri Škrljeva, jer su Vidmar, Trbović, Salamun i Surina nemilosrdno i vrlo precizno punili koš gostiju. Prva četvrtina koja je završila sa čak 38:11 već je nedvojbeno ponudila pobjednika osmoga kola kvalifikacija. Zbog ozljeda nisu nastupili Modić i Kraljić, dok Češković i Velčić nisu ulazili u igru, međutim raspoloženi Vidmar, Surina i Kozlevčar (19p, 8sk) nisu imali problema sa gostima. Vrijedi zabilježiti i odličnog Trbovića koji je u deset minuta postigao 13 poena uz 100% učinka, te reviju od deset trica u prvom poluvremenu (Surina 3, Vidmar i Trbović 3, Salamun 1).
Prostran je uz 8 poena skupio 12 skokova, dok je Šarčević u 16 minuta 10 puta uspješno skočio.

Kod ekipe gostiju Čelebija je uz 14 poena skupio i 12 skokova, te je uz Stivića i Rimca bio glavna snaga prvaka Istoka.

Predzadnje kolo je ujedno i kolo koje će vrlo vjerojatno iznjedriti novog prvoligaša, naši košarkaši u subotu gostuju kod Hermes Analitice koja uz nas ima po jedan poraz (Škrljevo – Hermes 75:60), te nas očekuje prava košarkaška poslastica velikog uloga, ali velike stvari se i dešavaju na važnim susretima.