»Škrljevo« je dočekalo prvu pravu pobjedu u A-1 ligi! Poslije velike drame i produžetka sastav Luke Bujasa dvaput je morao dobiti istu utakmicu.

Sinjani su čak imali meč loptu, kapetan gostiju Mirko Modrić imao je vremena za miran šut sa tri metra netom prije sirene na isteku 40. minute, ali nije pogodio.

Posljednje dvije minute produžetka pripale su »Škrljevu«, to su razdoblje dobili 9:2. Slomila ih je trica Davora Konjevića, prvog igrača utakmice (30 poena, trice 4-7, deset skokova), na koju se nadovezao pogodak uz dodatno slobodno bacanje kapetana Mattea Juričića (88:82). Kraj priče. Na veliku radost domaćih navijača, koji su pjesmom ispratili svoje ljubimce s parketa.

Dobili smo utakmicu dvaput, što znači da imamo karakter. Dobili smo izuzetno važnu utakmicu, pobjeda nam je trebala kao nagrada za veliki rad – kaže trener domaćih Luka Bujas.

Počeli smo dobro, poštivali dogovoreno, ali pali smo nakon nekoliko rotacija. Vratila nas je prva petorka…

Ključ partije trebala je biti serija 16:0 od druge do sedme minute četvrte dionice. Nakon trice Amerikanca Brandona Johnsona (58:64) izgledalo je da će »Alkar« uspjeti neokrznut proći Mavrince, ali tada je Boban tricom pokrenuo domaću bujicu, u koju je Davor Konjević ugradio 11 poena! Ali domaća momčad prerano je počela slaviti. Iskusni Gaurina je u minutu i pol ubacio deset poena, Sinjani su imali posljednji napad za pobjedu, ali sreća je pomazila »Škrljevo«…

Na ulazu u sedmu minutu igre na semaforu je zasvijetlilo 18:7, trener gostiju Damir Milačić morao je pozvati minutu odmora. Davor Konjević je, u stilu Kevina Duranta, pogodio tricu iz kontranapada. U tom razdoblju gosti su imali puno problema s realizacijom, pogodili su samo tri od 12 lopti iz igre, mršavih 25 posto. Savjeti su bili svrsishodni, gosti su uzvratili serijom 5:1, ali njihovo približavanje, barem u prvoj dionici, zaustavio je Matej Radunić, 212 centimetara visoki Puljanin.

Gosti su u šestoj minuti druge dionice došli na pola koša zaostatka (29:28), pa je minutu odmora bio prinuđen pozvati trener domaćih Luka Bujas. Vrlika je poslije predaha ubacio i dodatno slobodno bacanje, a Vrlika tricom (31:32) gostima donio drugo vodstvo nakon početnih 2:3. Za savjete domaćeg trenera »zeleni« nisu imali sluha. Curilo je u obrani i u skoku, Amerikanac Brandon Johnson, prvi asistent lige, prodorima je otvarao prostor i dijelio lopte suigračima (7 asista u prvih 20 minuta) na šutu za tri poena. Kada su promašili, imali bi novu šansu, ali počeli su i pogađati… Sinjani su serijom 15:3 došli do plus devet (32:41) u 19. minuti igre. Domaće je većeg potopa do odmora spasio Konjević sa šest poena. Prednost je bila na strani gostiju i nakon treće četvrtine, »Maligani« su pjesmom slavili plus četiri uoči posljednjih… Petnaest minuta.

Škrljevo – Alkar 91:84 (23:16, 15:27, 20:19, 21:17, 12:5).

Dvorana »Mavrinci«. Gledatelja 350.
Suci: Dožai, Prpić i Kruljac (Zagreb). Opunomoćenik: Zima (Zagreb).

ŠKRLJEVO: Cook, Palčić 10 (2-4), Milekić 1 (1-2), Juričić 8 (6-7), A. Boban 9 (3-4), Vodopija 16 (2-8), Konjević 30 (4-6), Radunić 11 (3-4), Marasović 1 (1-2), Williams 1 (1-2), Dubelj 3 (1-1), Stipčić.

ALKAR: Johnson 21 (1-5), J. Boban 4, F. Vučić, Modrić 5, Dominović 5, Žuljević, Gaurina 18 (2-3), Bilandžić 13 (1-1), Jurela, Vrlika 13 (1-1), H. Vučić 7, K. Vučić.

Osobne pogreške: Škrljevo 21, Alkar 33. Pet osobnih pogrešaka: Dominović (39′), Palčić (40′), J. Boban (41′), Modrić (43′). Slobodna bacanja: Škrljevo 24-39, Alkar 9-16. Trice: Škrljevo 7-19 (Konjević 4, A. Boban 2, Dubelj 1), Alkar 11-36 (Johnson 4, Gaurina i Vrlika 2, Bilandžić, Dominović i H. Vučić 1). Skok: Škrljevo 37 (8), Alkar 49 (18).

www.novilist.hrfoto: Novi list / Romi BRMALJ