Škrljevo je trećom uzastopnom pobjedom stiglo na korak do Lige za prvaka, za siguran plasman morat će u posljednjem kolu pobijediti Split.

A-1 liga košarkaša – 20. kolo: RIBOLA KAŠTELA – ŠKRLJEVO 72:74 (15:21, 17:14, 19:23, 21:16). Kaštel Sućurac, Dvorana Sokolana. Gledatelja: 200. Suci: Josip Radojković (Split), Tomislav Prpić (Zagreb) i Zlatko Galiot (Zagreb). RIBOLA KAŠTELA: Williams 8, Rašetina, Mileta 2, Blažević 3, Jukić, Režić 10, Madunić 6, Došen 8, Brzica, Karanušić. Žitko 18, Mandić 17. ŠKRLJEVO: Surina, Kus 24, Jurica 3, Bilalović, Juričić 3, Perković 10, Radunić 10, Živko 3, Ceranja 2, Stipčić 9, Rogić 10, Šamanić.

Košarkaši Škrljeva nanizali su tri pobjede u A-1 ligi! Večerašnja je dvostruko vrijedna, ostvarena u gostima kod Ribole iz Kaštel Sućurca (72:74), nad kojom Škrljevčani sada imaju veliku prednost ukoliko dođe do borbe za opstanak. No, o tome se u taboru Zelenih ne razmišlja, jer sada je sigurno – Škrljevo će u Ligu za prvaka ukoliko u posljednjem kolu za dva tjedna na Gripama svlada sigurni Split!

” Za ostvarenje velikih uspjeha potrebno je činiti velike stvari! Pobjeda nad Splitom u gostima zasigurno bi bila – velika, imamo sada tjedan pauze pa ćemo se pripremiti najbolje što možemo. Atmosfera u ekipi je vrlo dobra, no danas nije bilo lako doći do pobjede. Čestitam svojim igračima! ” – rekao je nakon slavlja nad Kaštelom trener Škrljeva Aramis Naglić.

Ponovno je najveći dio tereta iznio iskusni Davor Kus. 37-godišnji bek postigao je 24 koša protiv posljednjeplasirane Kaštele, a po 10 su dodali Radunić, Rogić i Perković. Škrljevo je tijekom cijelog dvoboja držalo vodstvo, iako se nije uspjelo osjetnije odvojiti. Nakon preokreta i prednosti domaćina od 70:67, Stipčić i Kus pogodili su važne trice, a Rogić ostao miran s crte slobodnih bacanja za devetu prvenstvenu pobjedu novaka u A-1 ligi. Gorica je domaćim porazom od Splita (78:80) vrlo vjerojatno ispala iz utrke za peto mjesto, budući da je u posljednja dva kola očekuju teški ispiti (Alkar u gostima, Zagreb kod kuće). Najveća prijetnja rušenju škrljevskog sna je šibenski Jolly, koji je u gradskom derbiju u ovom kolu svladao Šibenik i stigao na omjer 8-11.

Škrljevo ima 9-10, ali i još jednu utakmicu, već spomenutu kod Splita. Bankari u svojoj zadnjoj utakmici na Baldekinu dočekuju Kaštelu, protiv koje je pobjeda u glavama vrlo vjerojatno upisana. Momčadi Aramisa Naglića na ruku ne ide negativan omjer s Jollyjem (0-2), pa ukoliko Jolly i Škrljevo budu izjednačeni na 9-11, u elitno društvo će šibenska momčad. Sve je u rukama Škrljevčana, „samo“ trebaju drugi put ove sezone biti bolji od Splita, kojemu ta utakmica rezultatski ne znači ništa.

www.radio.hrt.hr

Autor: Ivan Dario Molnar