Košarkaši Adria Oil Škrljeva uspjeli su se već drugu godinu zaredom plasirati na završni turnir Kupa Krešimira Ćosića. Plasman su zaradili zahvaljujući pobjedi nad Pulom 1981, koju su svladali rezultatom 90:64.

Gosti tricom kapetana Josipa Barnjaka dolaze u vodstvo, da bi u samo minutu i pol Pula preuzela vodstvo 7:3, nakon serije 7:0 i koševa Jelenkovića, Pušića i Kordiša. Dvije minute kasnije već je 10:3 za domaćine, nakon trice Stojanovića. Prvih deset minuta pripalo je Puležanima, koji su nakon prve četvrtine imali prednost 15:11.

U nastavku se domaćin držao do 14. minute, kada Karlo Lebo koristi drugo slobodno bacanje za 19:19, a u sljedeća dva napada iz dvije kontre Štemberger i Williams pogađaju za plus četiri (23:19) i vodstvo Škrljeva. Do kraja četvrtine gosti održavaju prednost zahvaljujući trima tricama Karla Uljarevića i jednom Barnjaka. Iako je Pula u 19. minuti došla na 31:32, na veliki se odmor otišlo s prednosti gostiju 41:35.

Zeleni u 25′ imaju prednost od plus devet (49:40), i to nakon što su se i jedni i drugi propisno “ispromašivali” početkom drugog poluvremena. Minutu kasnije je i plus 11, nakon što je prve koševe postigao Krstanović. Gosti su u trećoj dionici definitivno prelomili utakmicu, da bi na isteku 30. minute imali prednost od 66:51.

Posljednjih deset minuta gledali smo reviju trica, u kojima je prednjačio kapetan domaćina Vedran Pušić, koji je nakon zavidne inozemne karijere u Pulu došao pomoći da pulski prvoligaš ostane u ligi; na kraju je zabio 30 koševa! Kod gostiju je najučinkovitiji bio kapetan Barnjak, koji je postigao 20, dok je Uljarević postigao 19, a Yacoubou 15 koševa.

Pula 1981 – Adria Oil Škrljevo 64:90 (15:11,20:30,16:25,12:24)
Pula – Dvorana Mate Parlov. Utakmica III. kruga Kupa Krešimira Ćosića. Suci: Jovović, Kruljac, Pavičić. Gledatelja: 300.
Pula: Stojanović 4, Jelenković 10, Marinović, Marić, Brzica, Andabaka 2, Gligorović 3, Grašo 3, Kordiš 13, Grgić, Koljanin, Pušić 30. Trener: Branimir Pavić.
Adria Oil Škrljevo: Šarac 5, Yacoubou 15, Štemberger 11, Ušić, Lebo 3, Barnjak 20, Kolić, Uljarević 19, Kučan 3, Cvitković 2, Williams 7, Krstanović 5. Trener: Damir Rajković.