Košarkaši Škrljeva svladali su momčad Kvarnera 2010 u prvom pripremnom dvoboju za obje momčadi u novoj sezoni.

Novi A-1 ligaš na svom je parketu svladao već etablirano košarkaško udruženje koje će se od jeseni natjecati u novoformiranom Alpe-Adria natjecanju, što bi kroz dogledno vrijeme trebalo postati pandan poznatoj ABA-ligi. Iako je Kvarner 2010 krenuo s početnim vodstvom od 13:0, momčad u zelenim dresovima nije prezala pred dostizanjem rezultata.

Osim što je bio najbolji strijelac utakmice, Jasmin Perković se najviše svidio svojim angažmanom, trkačkom i tehničkom sposobnošću. Iako je u godinama, krilnom centru Škrljeva nije se bio problem nositi s Kvarnerovim poletarcima. Dobru je utakmicu odigrao i mladi centar Matej Radunić, koji je u kombinaciji s Perkovićem iskočio kao udarno rješenje Aramisa Naglića za mjesta pod koševima. Kada im se pridodaju i danas raspoloženi Stipčić odnosno Juričić, tada regionalna košarka mijenja svoju formu. I to u bitnome…

Riječanima nedostaje visine, osim kadeta Vucića i nedovoljno utreniranog Jurkovića, pod koševima nedostaje igrača, izgledno je da će se momčad Marijana Mancea do početka sezone pojačati na centarskim pozicijama. Da stvar po njih bude još gora, Štemberger je načeo tetivu, a Jelenić je na zagrijavanju ozlijedio zglob pa nije konkurirao za utakmicu.

Regionalni košarkaški klubovi mogli bi se ponovno susresti u predvečerje priprema, kada će zajedno nastupiti na memorijalnom turniru “Joža Sever” u Puli.

ŠKRLJEVO – KVARNER 2010 65:58 (12:16, 20:18, 16:11, 17:13)

ŠKRLJEVO: Surina 7 (3-7), Stipčić 7 (3-4), Prostran 4, Šamanić, Amančić, Juričić 8 (1-2), Trbović 4 (2-2), Perković 17 (7-10), Modić 6 (0-2), Radunić 9 (3-5), Madunić 3 (1-2)

KVARNER 2010: Veljačić 11 (1-2), Marić 7 (1-2), Jambrović 6 (2-4), Marinelli 15 (6-6), Kučan 2, Vidmar, Vucić 2 (0-1), Štemberger 7 (2-2), Jelenić, Jurković 8 (2-2)

Produkcija: Creative Media
Novinar: Patrik Mršnik
Fotografije: Krešimir Černeka