Pred 500-tinjak gledatelja u dvorani Mavrinci, naši su košarkaši ostvarili povijesnu pobjedu predvođeni odličnim Kusom…

Ispisala se povijest u Mavrincima! Košarkaši Škrljeva ostvarili su prvu pobjedu u prvoligaškom društvu! Nakon uvodna četiri poraza, momčad Aramisa Naglića uspjela je naplatiti dobre igre iz ranijih susreta i slomiti VROS Osijek, na kraju slavivši rezultatom 84:77, u petom kolu A-1 lige.

Prvo ime susreta bio je Davor Kus, iskusni bek stavio je čak 19 koševa u prvoj četvrtini (ukupno 31!) i nosio Škrljevčane do izuzetno vrijednih bodova u borbi za opstanak. Vratio se nakon ozljede i Jasmin Perković, koji je sa smanjenom minutažom (dijelom i zbog četiri osobne pogreške prije zadnje četvrtine) doprinio sa sedam ubačaja. Maestralan je bio i Roko Rogić, playmaker Zelenih podijelio je čak 11 asistencija, a s druge strane gostima nije pomogao ni učinak Luke Pandurića, koji je postigao 25 koševa.

Škrljevo je odlično otvorilo susret, ali nakon plus 14 (21:7) gosti su se uspjeli vratiti i do poluvremena izjednačiti na 42:42. Uslijedila je još jedna serija domaćih, no poslije 71:59 Osječani su još jednom potegnuli, ne bi li se potpuno vratili u susret.
Gosti su imali čak 33 slobodna bacanja, naspram naših 13, te je zanimljiv podatak da je Pandurić sam pucao više bacanja (15) nego cijelo Škrljevo, međutim, Škrljevo nije posustalo i zadržalo je prve prvoligaške bodove u povijesti kluba, za veliko slavlje mnogobrojne domaće publike.

ŠKRLJEVO – VROS OSIJEK 84:77 (28:21, 14:21, 25:17, 17:18).
Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 500.

ŠKRLJEVO: Surina 9, Kus 31, Jurica, Bilalović 3, Juričić 4, Trbović 9, Perković 7, Radunić 8, Ceranja 6, Stipčić, Rogić 7, Prostran.
VROS OSIJEK: Kujundžić 1, Zebić, Došen 4, Diminić 10, Ušić 16, Bičvić 9, Pandurić 25, A. Šarac 12, J. Šarac, Karlović.

Slobodna bacanja: Škrljevo 10-13 VROS Osijek 25-33. Trice: Škrljevo 10-28 VROS Osijek 6-26.

Skokovi: Škrljevo 26 VROS Osijek 23. Izgubljene lopte: Škrljevo 15 VROS Osijek 22

HRT RADIO RIJEKA / Ivan Dorian Molnar

FOTO: Lario Tus/Sportcom.hr