🏀💚Nakon Svobode, zeleni dres slijedeće tri sezone nositi će još jedan mladi bek – Vito Smojver‼️
Vito je rođen u Rijeci 2002. godine, košarkom se počeo baviti u Kastvu, da bi ubrzo prešao u riječki Kvarner 2010 gdje je bio ponajbolji igrač i strijelac. Prošlu sezonu proveo je na Islandu gdje je postizao 10 poena uz 2 skoka i 1.5 asistencije po utakmici.💪
🎤Trener Rajković: “Vito je mlad igrač, domaći dečko, odličan šuter koji može ući u seriju poena i sigurno će pružati dobre dionice na vanjskim pozicijama. Agresivan je, brz, odličnih fizičkih predispozicija, te je u svim mlađim kategorijama bio vođa i ponajbolji igrač. Premijer liga je jaka, puno je dobrih igrača, ali Vito će sigurno napredovati i pokazati da ima mjesta za njega u najjačem rangu.”👍
😃Vito je sin bivšeg košarkaša Kvarnera Nenada Smojvera koji je u karijeri igrao za brojne Hrvatske i Slovenske klubove, a zanimljivo je da je Vito 2019. nakon poziva i odličnih nastupa osvojio i stipendiju na Pau Gasol Academy.