Nakon neočekivanog poraza na Lošinju košarkaši Škrljeva su savladali ekipu Zameta u borbenoj i zanimljivoj utakmici…

Nakon poraza na Lošinju bilo koji protivnik izaziva oprez, a kako ne i ekipa Zameta koja je u prva dva kola u dobrim utakmicama izgubila u samim završnicama od Jadranke i Crikvenice. Ipak poljuljano Škrljevo je čvrsto započelo utakmicu, borbeno i rastrčano, te je već zarana steknuta prednost od 15:7, koja se i povećala na kraju uvjerljive prve četvrtine na 23:11. Marin Modić je pokazao da bi to mogla biti njegova večer i nezaustavljivo je punio koš gostiju, dok su Gržinić i Surina nametnuli brzi ritam trčanja i rezultat je bio vrko dobar do 16 minute (34:23). Tada dolazi u samo četiri minute do par grešaka domaćih košarkaša, na što se nadovezuju i suci tehničkom pogreškom i educiranjem igrača i trenera, što gosti koriste i na odmor se odlazi sa tek 35:30.
Razdoblje rastrgane igre Škrljeva traje još par minuta i u drugom poluvremenu i zamećani preko Jelinića, Ferenčića i Vucića čine preokret i vodstvo od 37:39 u ’26. Ipak borbeni Prostran (6sk, 5osv.l) i Velčić (12 sk, 4 as) pokreću momčad, Modić (30p, 10/13 za 2) zakucava za izjednačenje 44:44, te od tada gosti preuzimaju žute minute od Škrljeva. Modić nastavlja poentirati, da bi Surina (14p, 6 osv.l) u kontri postavio na 70:50 što je serija od 26:6, te je bilo jasno da bodovi ostaju na Mavrincima. Gostujući trener Radanović kao i domaći Dragojević daju priliku svim igračima, te utakmica završava sa 76:57. Vrlo dobru utakmicu pružili su juniori Škrljeva, Kukec je uz odličnu obranu postigao i šest poena, dok je Amančić uz čuvanje brata na suprotnoj strani pokazao da se na njega može računati, a upravo dobre igre juniora su ono što je nedostajalo u prva dva kola Škrljevu.

ŠKRLJEVO – ZAMET 76:57 (23:11, 12:19, 18:14, 23:13)

ŠKRLJEVO: Mitić, S. Amančić, Kukec 6, Tomić, Modić 30, Gržinić 9, Trbović 4, Prostran 2, Kozlevčar 4, Šarčević, Surina 14, Velčić 7

ZAMET: Jovanović 2, Delpin 5, L. Vucić 2, Cirkvenčić, Krstinić, Vukić 2, Lipovščak 2, O. Amančić 2, Cvitković, Ferenčić 14, M. Vucić 15, Jelenić 13.