Vrlo dobrom igrom u svim elementima, košarkaši Škrljeva nadigrali su goste iz Pazina koji su već na poluvremenu zaostajali 27 poena…

ŠKRLJEVO – GHIA STAFF 101:63 (24:13, 25:09, 19:20, 33:21)

ŠKRLJEVO: V.Gaćeša, F.Gaćeša 2, Lipovščak 5, Ivanovski 4, Breulj 7, Modić 10, Jugo 10, Trbović 17, Zorić 13, Filipović 18, Šarčević 9, Velčić 6.

GHIA STAFF: Turčinović, A.Ćus 3, Mijandrušić 2, Gržinić 27, Fabris 3, J.Ćus, Daus 9, Jakus, Grubiša, Đerman 19.

Loše kišovito vrijeme nije spriječilo stotinjak ljubitelja košarke na Mavrincima da na kraju utakmice stoječki zapljeskaju košarkašima Škrljeva na dobroj i atraktivnoj utakmici. Krenuli su domaći silovito preko Filipovića koji postiže prvih 11 poena Škrljeva, da bi nakon njegovog i Zorićevog zakucavanja semafor u ‘6 minuti pokazivao 22:11 i smjer u kojemu će teći rezultat. Oslabljeni pazinjani su davali sve od sebe, međutim Filipović (8/9 iz igre), Zorić (6/6 za dva 8sk. 4 as.) i Modić (10p, 8 sk, 5 as) su poentirali na razne načine da bi se na poluvrijeme otišlo sa visokih 49:22. Serijom koševa Gržinića i Đermana u trećoj četvrtini pazinjani pokazuju i svoje adute, pa četvrtinu i dobivaju i zaustavljaju podizanje razlike. Kapetan Šarčević, Jugo i Lipovščak čvrstom obranom prisiljavaju goste na greške koje se kažnjavaju kontrama, Trbović (8/8 za dva) povećava razliku zakucavanjem u kontri, dok Breulj u posljednje 4 minute postiže 7 poena i daje šansu Gaćeši koji na radost suigrača pogađa dva bacanja za konačnih 101:63.