Vrlo dobrom igrom naši su se košarkaši pobjedom oprostili od domaćih utakmica u 2014. godini…

Koševima Josipovića, Razumića i Božića gosti u uvodu utakmice vode u ‘4 sa 5:10, te je bilo vrijeme za time-out naših košarkaša. Nakon toga stvari se bitnije ne popravljaju, šuterski raspoloženi gosti poentiraju najčešće sa istekom napada, dok škrljevčani nikako da ulove brži i agresivniji ritam.

S prednošću od 18:25 gosti vrlo zadovoljni odmaraju nakon 10 minuta igre. Ulaskom Gržinića i Modića igra se ubrzava, te se prednost gostiju drži do ’13 kada Trbović poentira za vodstvo i preokret 26:25, u razdoblju kada gosti ne poentiraju iz igre punih pet minuta, a post prekida Josipović iz bacanja. Brže, agresivnije i čvršće Škrljevo potpuno preuzima konce igre, Kozlevčar (6p, 6sk) kontrolira skok, gosti padaju u snazi i ubrzo se razlika koševima Gržinića (13p, 7sk, 5 as), Modića i Trbovića povećava na 43:36 nakon 20 minuta.

Treća dionica protiče u igri koš na koš, obrane su slabije, ali Škrljevo drži razliku pa trener Dragojević uz dosta rotacija odmara ključne igrače Surinu, Modića i Velčića. Razumić i Josipović nastavljaju podebljavati svoju rubriku poena, a kada gosti prelaze na zonsku obranu utakmica je riješena. Surina i Modić sa po dvije trice povećavaju razliku, po jednu stavljaju Velčić (8p, 10sk) i Gržinić, te se razlika stalno povećava. Prostran i Šarčević skokovima donose nove napade, te u konačnici uvjerljivih 90:66 za pobjedu i posljednju utakmicu doma u ovoj, vrlo uspješnoj 2014. Godini.

Posljednje kolo donosi derbi prvenstva kada gostujemo u Puli kod ekipe koja je ovom kolu izgubila na Lošinju, te nas prati sa druge pozicije, dok njihove igre i rezultati jamče dobar susret i vrlo vjerojatno neizvjesnu utakmicu.

ŠKRLJEVO – ŠANAC 90:66 (18:25, 25:11, 23:20, 24:10)

ŠKRLJEVO: Mitić, Amančić, Kukec, Bijelanović 2, Modić 24, Gržinić 13, Trbović 9, Surina 18, Kozlevčar 6, Šarčević 2, Prostran 8, Velčić 8.

ŠANAC: Đurčević 4, Josipović 21, Panjević 12, Beber, Razumić 20, Božić 7, Škrtić, Turković, Požar, Špehar 2, Novosel.