”Bit će zaista lijepo, nama taj ambijent itekako godi. Sretni smo što imamo takve navijače. – kaže trener Škrljeva Aramis Naglić uoči vrlo važnog subotnjeg dvoboja sa Šibenikom u Mavrincima.

Sutra će se u Mavrincima tražiti – karta više. Pred košarkašima Škrljeva važan je ogled u borbi za društvo najboljih, momčad Aramisa Naglića ugošćuje Šibenik u sklopu 19. kola A-1 lige (subota, 17:10h). Šibenčani su već osigurali Ligu za prvaka uz Zagreb, Kvarner 2010 i Split, dok je još uvijek sve otvoreno u borbi za to dragocjeno peto mjesto. Iako uoči početka premijerne prvoligaške sezone, jasno, „top five“ nije istaknut kao cilj, Zeleni su u sjajnoj formi u drugom dijelu prvenstva i imaju šansu izbjeći Ligu za ostanak.

Jolly – Kvarner 2010 u utorak u Tisnom – Utakmica koja se trebala odigrati u subotu u 19 sati na Baldekinu je odgođena. Razlog leži u brojnim ozljedama i bolestima koje su pogodile igrače šibenske momčadi. Kvarner 2010 je pristao na zahtjev Jollyja, a zbog zauzetosti dvorane na Baldekinu, susret će se odigrati u utorak, 8. ožujka u Tisnom.

” Nama puno znači ova utakmica ako želimo dosegnuti Ligu za prvaka, ali ne treba se zanositi. Cilj je zadržati kontinuitet dobrih igara, imamo šansu ostvariti treću uzastopnu pobjedu, što je svakako dobro za stanje u momčadi pred te važne oglede, posebice onaj s Kaštelom u gostima. Jer ipak, naš glavni cilj je osigurati ostanak. ” – govori u najavi susreta trener Škrljeva Aramis Naglić.

Novopečene prvoligaše ždrijeb A-1 lige u prvom dijelu natjecanja nije mazio. Svježe složena ekipa nakon ljeta naišla je na mnoga zahtjevna gostovanja uz ozljede i bolesti, pa je nakon osam kola na kontu Zelenih stajao omjer 1-7. Međutim, momčad predvođena iskusnim Kusom i Perkovićem uz sve bolje partije Rogića i Stipčića, potporu Ceranje, Bilalovića i ostatka kadra pronašla je dobitnu formulu. Vrlo važna pobjeda stigla je prošlog vikenda u primorskom derbiju, u kojem su Škrljevčani uzvratili Kvarneru 2010 za poraz u Mavrincima.

” Malo se podignula euforija nakon te pobjede, ali ja osobno mislim da ne treba biti previše euforičan. Lijepo je u tome živjeti, ali ne predugo. Čekaju nas novi zahtjevni izazovi, Kvarner je jaka ekipa i to slavlje nam je dalo veliki poticaj za daljnje utakmice.” – kaže proslavljeni riječki košarkaš. Šibenčane će na Mavrincima čekati pravi „pakao“, rasprodana dvorana i vjerni navijači. Kao uostalom i u svakom domaćem dvoboju kojeg Zeleni igraju ove sezone.

” Bit će zaista lijepo, nama taj ambijent itekako godi. Sretni smo što imamo takve navijače. No, bez obzira na to, ja želim da mi ostanemo maksimalno koncentrirani na ono što moramo raditi na parketu. ” – poručuje Naglić.

Narančasti koje vodi trener Jeronimo Šarin u svojem kadru imaju kvalitetne pojedince. Njihovo glavno oružje je vanjski šut.

” Šibenik je neugodna momčad, šuterski sjajna. Njihova tri vanjska igrača su im najbolji strijelci, Bašić, Petani te Badžim, koji je na poziciji zaštićenog godišta praktički prvi strijelac s prosječno 15 koševa po utakmici. Bašić i on imaju preko 40 posto realizacije šuta za tri. Imaju radnu liniju centara, tu su Blaće, Vukičević i Španja uz izostanak Krajine, koji je odličan skakač. ” – rekao je trener Škrljeva.

Gosti će na Mavrince stići i bez ozlijeđenih Diamantiakosa, Radovčića i Šarića, a upitan je i nastup Španje te Petanija.

” Bez obzira s kojim kadrom dođu, neće nam biti lako. To je ekipa koja radi – za šutere. Sve smo to analizirali i gledali, pripremili se vrlo dobro. Nadam se da ćemo jednom pravom energijom, agresivnom obranom uspjeti ograničiti njihov šut i uspostaviti ono što želimo, pravi ritam igre koji će nam donijeti nove bodove. ” – zaključio je Aramis Naglić.

www.radio.hrt.hr

Autor: Ivan Dorian Molnar