U rijetko viđenoj drami na hrvatskim parketima Škrljevo je nakon 55 minuta igre pokleknulo te moralo priznati 103:101 u susretu drugog kola Premijer lige protiv Šibenika.

Škrljevo je u susret ušlo bez klasičnog razigravača te je u odnosu na prvi susret umjesto Williamsa igrao Štemberger. Pandurić i Radovčić pobrinuli su se u napadu da Šibenik bolje otvori utakmicu( 11-4 nakon 5 minuta), no duo Boban-Konjević uskoro u ovoj neefikasnoj prvoj dionici svojim poenima dovodi Škrljevčane do egala.

U drugu četvrtinu Šibenik ulazi s minimalnom prednošću, rezultat je glasio 16:15 za domaće. Ekipa Damira Rajkovića odlučnije je krenula u nastavak susreta te je Williams, kojemu se kasnije dobro priključio sunarodnjak Nash, odveo Zelene do +5 odmah na startu četvrtine. Uspjeli su gosti držati vodstvo skoro do kraja poluvremena, no onda je Bašić u 30 sekundi stavio dvije trice i vratio prednost na stranu svojeg tima. Ipak, Nash pogotkom nakon skoka u napadu i Boban tricom donose Škrljevu 40:39 prednost uoči odlaska na odmor.

Povratak s predaha donio je nastavak tijesne borbe. Uz obilje slobodnih bacanja na sve strane, Šibenik i Škrljevo izmjenjivali su udarce, a oboje su imali što za pokazati. Ni jedni ni drugi stoga nisu uspijevali otići na neku veću prednost. kada su Šibenčani povezali dva napada zaredom za +4, ukazao se Matej Radunić koji je s tri poena zaredom odveo ekipu s -1(57:58) u zadnjih 10 minuta.

Zadnji dio donio je ipak nešto drugačiju priču – Šibenik je na krilima mladih snaga Šarića i Paića uspio doći do plus 7 dok je Škrljevo upalo u probleme u napadu. Ipak, dosta izgubljenih lopta nije koštalo toliko goste iz riječkog predgrađa jer Šibenčani nisu znali prelomiti susret što je omogućilo Zelenima da se vrate u susret. Čast da izjednači na 68:68 2 minute do kraja dobio je Dino Stipčić koji je to učinio tricom.
Drami jednostavno nije bilo kraja. Stipčić, Williams i Štemberger svojom preciznošću doveli su na minutu do kraja produžetka Zelene na +5, a +4 25 sekundi do kraja. No ni to sada nije bilo dosta – Toni Vitali dvjema šutevima izjednačuje na 86:86, a Williams promašuje za pobjedu. Vitali i Bundović nastavili su u jakom ritmu u drugom produžetku – dvojac Građana doveo ih je na +5, ali zar stvarno mislite da će to obeshrabiti Škrljevo?

Jasno je da su jedni i drugi bili iscrpljeni, ali nije se odustajalo. Ipak, treći produžetak nije bio sretan Škrljevu, već Šibeniku. Iako su Rajkovićevi igrači vodili većim dijelom tog zadnjeg dijela, Šarić i Bašić svojim šutevima donose vodstvo Šibeniku 15 sekundi prije kraja. U zadnjoj minuti Stipčić i Williams promašuju trice, s time da je Riječanin imao šansu da zabije za izjednačenje 5 sekundi do kraja. Nije uspio, a Šibenik je mogao početi slaviti pobjedu 103:101.

Brian Wiliams zabio je 26 poena te tome dodao 7 asistencija i 6 skokova, no sigurno će žaliti za prilikama za pobjedu. Antonio Boban dodao je 18 poena, Dino Stipčić 15, dok su još dvoznamenkasti bili i Štemberger(13 p.) i Radunić(11 p.). Toni Vitali s 23 te Domagoj Bašić s 22 poena doveli su Šibenik do ove krvavo zarađene pobjede.

Igračima Škrljeva sada prvenstveno želimo da se odmore do utakmice s Vrijednosnicama Osijek sljedeće nedjelje na Mavrincima s početkom u 17:05.

GKK Šibenik – KK Škrljevo 103:101 (16:15, 23:25, 19:17, 16:17, 29:27)

Šibenik: Radovčić 7, Šarić 7, Vitali 23, Gulin, Bašić 22, Bundović 15, Pandurić 13, Jelić, Mileković 7, Nakić 2, Klepo, Paić 7.
Škrljevo: Nash 7, Štemberger 13, Barnjak 2, Boban 18, Hrnjkaš, Perković 2, Konjević 7, Radunić 11, Furlan, Williams 26, Molnar, Stipčić 15.

www.basketari.com

foto: GKK Šibenik