Košarkaši »Škrljeva« poraženi su sinoć na Mavrincima od »Jolly JBS-a« u utakmici koju je odlučila pojedinačna kvaliteta.

Košarkaši »Škrljeva« poraženi su sinoć na Mavrincima od »Jolly JBS-a« u utakmici koju je odlučila pojedinačna kvaliteta dvojice najboljih gostujućih igrača Nikole Došena (14 poena, 5 asistencija, 84 posto šuta) i Šime Špralje (20 poena, 89 posto šuta), koji su u razdoblju kad se utakmica lomila tijekom druge i treće četvrtine povukli šibensku momčad prema uvjerljivoj pobjedi koja nije bila odraz konačna rezultata na semaforu (80:93).

Onoga trenutka kada je Došen nešto manje od osam minuta prije kraja pogodio tricu za uvjerljivih »plus 25« (59:84) i pridružio se Špralji na šibenskoj klupi, utakmica je počela poprimati revijalni karakter, a Škrljevčani protiv druge gostujuće postave dobili i iskoristili priliku izbjeći katastrofalan poraz.

Početno vodstvo domaće momčadi (7:0) nije dalo naslutiti potop u drugoj četvrtini, Škrljevčani su držali egal dok su uspijevali držati razinu agresivne obrane i dok se njihova igračka kvaliteta nije počela razvodnjavati u rotacijama. Vjerojatno ne bi pomoglo, ali domaći trener Luka Bujas može se jedino preispitati je li pogriješio s izborom »playmakera« s obzirom na (pre)česte Palčićeve pogreške i puno bolja Juričićeva razdoblja u igri. Suštinski, međutim, ni to ne bi puno pomoglo s obzirom na osjetnu razliku u kvaliteti dviju momčadi.

Drugo kolo A-1 lige košarkaša: Škrljevo – Jolly JBS 80:93 (24:22, 16:32, 18:24, 22:15). Sportska dvorana Mavrinci. Gledatelja: 200. Suci: Alfred Jovović, Damir Palavra, Bojan Kruljac (svi Zagreb).

ŠKRLJEVO: Juričić 10 (3-4), Palčić 6 (4-4), Konjević 10 (2-2), Bilalović, Cook 6 (0-2), Boban 4 (1-2), Radunić 14 (6-7), Marasović 2 (0-2), Vodopija 6 (2-2), Williams 4 (2-2), Dubelj 2, Stipčić 16 (3-3).
JOLLY JBS: Scott 13 (1-1), Klepo, Došen 14 (1-1), Marić 2, Bilinovac 12, Papac 6, Perković 3, Novačić 13 (3-3), Brkić 10 (8-9), Špralja 20 (1-1), Vladović.