Playmaker Roko Rogić ubacio je 20 koševa, “double-double” učinak za sastav Aramisa Naglića dodao je Dino Stipčić (12 koševa, 10 skokova), ali Škrljevo bez ozlijeđenih Perkovića, Jurice i Surine nije moglo do pozitivnog rezultata. Jolly odnio važnu pobjedu – 77:66.

Desetkovano Škrljevo nije uspjelo ostvariti pobjedu koja bi košarkaše Aramisa Naglića održala u teoretskoj borbi za peto mjesto i Ligu za prvaka. Protiv izravnoga konkurenta iz “donjeg doma”, šibenskog Jollyja, Zeleni su poraženi i u drugome međusobnom ogledu ove sezone. Nakon 94:96 na prvoligaškoj premijeru u Mavrincima, Bankari su slavili na Baldekinu sa 77:66.

Škrljevčani su u Šibenik stigli bez ozlijeđenih Perkovića i Jurice, dok je također povrijeđeni šuter Surina bio na klupi tek da popuni brojku od deset igrača u zapisniku. Centar Jasmin Perković jedna je od glavnih uzdanica Naglićeve momčadi, koja iznosi veliki teret u mnogim utakmicama… Držali su gosti vodstvo u početnim minutama, najveća prednost bila je u 11. minuti, kada je Kus zabio tricu za 15:26.

No, nakon toga Šibenčani su uhvatili priključak i na krilima Washingtona i bivšega Kvarnerovog igrača Mustapića došli do preokreta. Škrljevo je palo u nastavku, u kojem je zaostajalo i s više od 15 koševa razlike.

Trener Ivan Velić tako je debitirao pobjedom na klupi Bankara, nakon što je smijenjen s klupe slovenskog ABA-ligaša Krke. Škrljevčani će bodove potražiti u idućem kolu, gost Mavrinaca je Zabok.

JOLLY JBŠ – ŠKRLJEVO 77:66 (14:19, 19:15, 21:16, 23:16)

Dvorana Baldekin

Gledatelja: 150

Suci: Herceg (Zabok), Roglić (Split), Kruljac (Zagreb)

JOLLY JBŠ: Gulam 8, Pavlović 3, Mustapić 15, Kraljević 2, Vrlika 7, Vraneš 14, Orukpe 2, Perković 6, Washington 13, Vladović, Elez, Petković

ŠKRLJEVO: Surina, Kus 10, Bilalović, Juričić 3, Radunić 8, Živko, Ceranja 13, Stipčić 12, Rogić 20, Šamanić

Trice: JOL (12-28), ŠKR (9-24)

Slobodna bacanja: JOL (5-11), ŠKR (9-13)

Skokovi: JOL (25/14), ŠKR (21/7)

Izgubljene lopte: JOL (7), ŠKR (8).

www.radio.hrt.hr

Autor: Ivan Dorian Molnar