Iza Škrljeva je najupješnija sezona u povijesti, pa su na adresu kluba došle pozivnice za igranje FIBA Eurocupa i ABA 2 lige. Uprava Škrljeva odlučila je da neće prihvatiti pozivnice, jer su trenutno ta natjecanja financijski prezahtjevna za proračun Kluba. No, predsjednik kluba Vice Sep ipak najavljuje natjecateljski iskorak u regionalnu Helios Alpe Adria ligu.

“Na adresu kluba došle su pozivnice za igranje FIBA EUROCUPA i ABA2 lige, nakon što je Škrljevo odličnom sezonom i plasmanom zaslužilo pozivnice. Uprava Kluba je odlučila da će iste odbaciti, jer su trenutačno financijski zahtjevne i nemamo osigurana sredstva za igranje istih. Nastavljamo sa razvojem Kluba kako na parketu, tako i van njega pa će uskoro i takve lige biti prihvatljive Škrljevu. Ipak Klub želi napraviti Europski iskorak, pa će vjerojatno igrati Alpe Adria ligu koja je primjerena trenutačnim mogućnostima Škrljeva.”