Trio Rogić-Kus-Perković uz vrlo dobar učinak Stipčića i kontroliranu igru u obrani donijeli su osmu prvenstvenu pobjedu Škrljevu.

A-1 liga košarkaša – 19. kolo: ŠKRLJEVO – GKK ŠIBENIK 85:68 (22:22, 16:16, 27:13, 20:17). Dvorana Mavrinci. Gledatelja: 700. Suci: Alfred Jovović (Velika Gorica), Tomislav Vovk (Slavonski Brod) i Damir Palavra (Zagreb). ŠKRLJEVO: Surina 2, Kus 18 (2-2), Jurica, Bilalović, Juričić, Perković 17 (5-7), Radunić 6 (2-2), Živko 5, Ceranja 4 (0-2), Stipčić 13 (1-1), Rogić 20 (9-10), Šamanić. GKK ŠIBENIK: Radovčić 3 (0-2), Šarić 3, Andabaka 2, Badžim 13 (5-6), Bašić 14 (2-2), Blaće 14 (3-6), Vukičević 4, Španja, Diamantakos 4 (2-3), Vrkić 11 (2-2).

Mnogobrojna publika u dvorani u Mavrincima velikim pljeskom nakon posljednjeg zvuka sirene ispratila je košarkaše Škrljeva, koji su pobjedom protiv Šibenika (85:68) ostali u igri za peto mjesto i Ligu za prvaka. Momčad Aramisa Naglića upisala je treće uzastopno slavlje, prelomivši susret u trećoj četvrtini do tada izjednačenog ogleda. Šibenčani su, desetkovani neigranjem nekolicine prvotimaca (Petani, Krajina…), mogli parirati samo 20 minuta. Nastavak je u potpunosti pripao raspoloženom domaćinu.

Vodstva su se u prvom poluvremenu konstantno izmjenjivala, najviše se odlazilo na plus šest, ali nakon 36:30 za domaćina, do velikog odmora Šibenik je uspio izjednačiti (38:38). No, već sam početak nastavka pokazao je u kojem će smjeru utakmica otići. Na scenu je stupio sjajni trojac Zelenih – Kus, Perković te Rogić, koji je na tri minute do kraja treće dionice donio Škrljevu dvocifrenu prednost (55:44). Šarin je na drugoj strani pokušao nešto promijeniti, ali MVP prošlog kola i lider u slavlju nad Kvarnerom, „play“ Roko Rogić nastavio je prodirati pod koš i razigravati svoje suigrače. Vezao je početkom zadnje četvrtine Davor Kus osam koševa i poslije 73:54 priči je bio kraj.

Škrljevo do kraja očekuju dva gostovanja, najprije ono vrlo važno u Kaštel Sućurcu, a zatim Zeleni idu na noge Splitu. Dvije pobjede gotovo sigurno, čak možda i jedna novaku u A-1 ligi mogu donijeti društvo najboljih. San i dalje živi…

www.radio.hrt.hr

Autor: Ivan Dorian Molnar