Drugu sezonu zaredom Košarkaški klub Škrljevo osvojio je prvenstvo druge lige i stekao pravo na kvalifikacije za ulazak u Prvu ligu…

ŠKRLJEVO – STOJA 93 : 65 (28:16, 17:15, 22:22, 26:12)

Suci : Dalibor Lenac, Miroslav Pavlović
Opunomoćenik : Željko Milotić
Gledatelja : 350

ŠKRLJEVO: Ivanovski, F. Gaćeša , Lipovščak 11, Mitić, Modić 34, Jugo 14, Trbović 7, Zorić 2, Filipović 7, Šarčević 5, Kučan 1, Velčić 12.

STOJA: Bulešić, Koljanin, Antolović, Mezulić 4, Dasko, Percan 15, Belina 11, Kordiš 13, Ivanković 9, Maljić 5, Đugum 5, Vinko 3.

Prošle sezone, ista dva kluba su bila u utrci za naslov prvaka i odlučivalo je posljednje kolo kada je Škrljevo pred svojim navijačima pobjedom osvojio prvu titulu prvaka, a sličan se scenarij ponovio i ove godine. Ponovno Škrljevo i Stoja, međutim zahvaljujući visokoj pobjedi u Puli škrljevčanima je odgovarao i poraz manji od 19 razlike, pa su i tenzije bile puno manje nego prošle godine.
Vjerujući u sebe, košarkaši Stoje priželjkivali su čudo i dobro su krenuli vodivši koševima Kordiša i Beline 2:6 u startu utakmice, ali domaćini preko Velčića i Juga vraćaju rezultat u egal. Gledatelji na Mavrincima “smrznuli” bi se svaki put kada je koš pogledao Gregor Belina koji je prije godinu dana pogađao svoje nemoguće šuteve, međutim agresivna obrana Škrljeva nije mu dopuštala lagane šuteve i poene, te je prednost pomalo prelazila na domaću stranu semafora. Raspoloženi Davor Velčić gospodario je u oba reketa, priključili su mu se Modić i Lipovščak i na kraju prve dionice Škrljevo je već imalo prednost od 12 poena, što je bilo otvaranje kako je trener Dragojević priželjkivao.
Ulaskom oporavljenog Filipovića Škrljevo dodatno pojačava unutarnju igru na koju gosti nemaju odgovor, pa se razlika održava dok kod puležana standardno dobri Percan nije uspijevao otopiti prednost domaćih, pa se na odmor odlazi sa 45:31. Kako je Ivanovski ubrzo došao u probleme sa penalima, odlično ga zamjenjuje kadet Mitić, dok Trbović, Zorić i kapetan Šarčević nastavljaju dobru igru domaćih košarkaša, kod kojih je Modić ponovno nezaustavljiv pa poentira iz svih pozicija. Vidjevši da neće biti iznenađenja na Mavrincima, do kraja utakmice gostujući trener Begonja daje prilku svim košarkašima, isto čini i Dragojević, pa se uz navijanje pulskih Barakara i škrljevskih navijača utakmica privodi kraju i konačnom rezultatu 93:65.

Posljednjim sučevim zviždukom slavlje je moglo započeti, veliki pljesak i ovacije zaslužili su svi igrači sa stručnim stožerom na još jednoj tituli prvaka i prilici za ulazak u prvu ligu. Također treba čestitati pulskoj Stoji na dobroj borbi kroz cijelo prvenstvo i fer i korektnoj utakmici, kao i pulskim Barakarima koji su u obiteljskom sportskom ozračju stvorili odličnu atmosferu sa bubnjevima, sirenama i glasnom podrškom svojim košarkašima.

Kolo prije kraja (petak, Istra u Poreču), titula je osigurana, pa se pomalo svi zajedno možemo pripremiti za nove kvalifikacije i prave košarkaške poslastice na Mavrincima!