Klosterneuburg Dukes – Adria Oil Škrljevo 73:79

Susret A skupine Alpe Adria Cupa: Klosterneuburg Dukes – Adria Oil Škrljevo 73:79 (22:14, 13:15, 22:26, 16:24). Dvorana “Happyland” u Klosterneuburgu. Gledatelja 100.

KLOSTERNEUBURG DUKES: Amineye 3, Miletić 18, Burgemeister 12, Bavčić 3, Bauer, Ch. Leydolf, Cl. Leydolf 4, Hopfgartner 9, Jakubowski 11, Rattey, Blažević 8, Alper 5.

ADRIA OIL ŠKRLJEVO: Cvitković 2, Barnjak 10, Batur 9, Riewer 22, Šekelja 6, Pandurić 8, Vucić 14, Benković, Kolić 8.

Jutarnja šetnja središtem Beča umjesto treninga, jer nije bilo slobodnih termina u dvorani, godila je košarkašima Adria Oil Škrljeva koji su pobijedili Dukes 79:73 i tako zadržali velike šanse za plasman u četvrtfinale Alpe Adria Cupa. Bio je to valcer na Škrljevski način pored obale Dunava u dvorani zvučnog naziva Happy Land u predgrađu Beča Kolseneuburgu i druga pobjeda u nizu u grupi A.

Trener Damir Rajković započeo je utakmicu petorkom Cvitković, Barnjak, Batur, Riewer i Šekelja i to se pokazalo kao dobra kombinacija. Adria Oil Škrljevo uspjelo je parirati domaćem sastavu praktički do zadnjih pedeset sekundi prve četvrtine. Naime u zadnju se minutu ušlo rezultatom 17:14 za Dukes, da bi sa dvije greške Zeleni dozvolili domaćinu da na mini odmor ode sa plus osam 22:14. U prvih deset minuta kod Adria Oil Škrljeva Jordan Riewer zabio je dvije trice, a Ivan Batur četiri koša.

Nastavak je donio nešto bolju igru domaćeg sastava, čiji trener Werner Sallomon u dva navrata radi nultu izmjenu, što znaći pet igrača van, a novih pet unutra. Dukes ima u dva navrata po dvanaest ralike 32:20 i 35:23, ali se na veliki odmor otišlo rezultatom 35:29 za domaćina. Da ekipa iz Klosteneuburga ne ode na veću razliku pobrinuli su se Riewer sa 11 i kapetan Josip Barnjak sa 7 postignutih koševa.

Nastavak je donio domaćinsko suđenje, pa su u 25′ sa četiri osobne bili Šekelja, Cvitković i kapetan Barnjak. Trener Rajković na parket šalje sve mlade, pa tako igraju Vucić, Benković, Kolić i iskusniji Pandurić i Riewer. Upravo Luka Pandurić u 28′ pogađa tri bacanja nakon što je zaustavljen prekršajem pri pokušaju trice. Dvadesetak sekundi kasnije isti igrač zabija za dva, te pogađa dodatnjo slobodno bacanje za prvo vodstvo Adria Oil Škrljeva 50:49. Na mini odmor otišlo se minimalnom prednošću domaćina 57:55, nakon što je Jordan Riewer zabio šestu tricu.

Zeleni u 32′ imaju i plus tri 60:57 nakon što je Dragan Šekelja zabio oba bacanja, a dvije minute kasnije i plus šest 65:59. Razigrao se i mladi Luka Vucić koji sa osam koševa od čega dvije trice, dovodi Adria Oil Škrljevo u vodstvo 70:61. Zeleni u 37′ imaju i plus deset 73:63, a sa pet osobnih igru napušta Šekelja. Ulaskom u 38′ Dukes se vraća u igru nakon što je Predrag Miletić zabio četiri koša u nizu za minus pet 68:73. Pedeset sekundi prije kraja Vucić pogađa tricu za 76:70, a onda isto ponavlja dvadeset sekundi kasnije za konačnih 79:73. River je postigao 22 koša, Vucić 14, dok je najučinkovitiji kod domaćina bio Predrag Miletić sa 14.