Košarkaški klub Adria Oil Škrljevo i u trećem susretu nove sezone HT Premier lige ne zna za pobjedu, nakon što su na domaćem parketu izgubili od Splita 89:74. Jedino što su košarkaši Škrljeva uspjeli je smanjiti razliku u rezultatu, koja je u jednom trenutku iznosila 30 koševa.

Od samog početka ekipa Splita ima prednost. Nakon početnih 0:4, gosti u petoj minuti odlaze na plus osam (4:12). Do kraja prvih deset minuta domaćin je pokušavao sustići Split, ali se na mini-odmor otišlo s rezultatom 23:30. U prvom periodu igre, kod Adria Oil Škrljeva najučinkovitiji bio je Krstanović s 5, a kod Splita Kovačević s 10 postignutih koševa.

I nastavak je donio prevagu Splita čiji igrači ne propuštaju kažnjavati greške “Zelenih”. Na odmor “Žuti” odlaze s velikom prednošću, 51:34, i time su praktički osigurali pobjedu. Nastavak utakmice u znaku je Maja Kovačevića, koji postiže dvije trice zaredom i najveću prednost Splita – 68:38. U tom periodu igre trener Splita Vladimir Anzulović stalno rotira i drži visok ritam igre.

Do kraja utakmice domaćini su uspjeli smanjiti razliku za konačnih minus 15. Najučinkovitiji kod Adria Oil Škrljeva bio je Achraf Yacoubou s 20 koševa, dok je kod Splita Maj Kovačević postigao 22 koša.