Raspoloženi Splićani su dobro iskoristili izostanak ozlijeđenog Stipčića i smanjenu rotaciju u momčadi Damira Rajkovića. Košarkaši »Škrljeva« porazom su zaključili natjecateljsku 2017. godinu, njihov niz od četiri pobjede prekinut je na Gripama. Izostanak Dina Stipčića bio je preveliki hendikep za sastav Damira Rajkovića, smanjena rotacija i raspoloženi Splićani razlog su uvjerljivog poraza.

Domaći su krenuli furiozno (11:3, 4′), ali Siniša Štemberger s tri je trice čak uspio donijeti prednost gostima (13:14, 7′). Posljednju prednost »Škrljevo« je imao 28 sekundi prije kraja prve dionice (21:22), ali tada je sve krenulo nizbrdo.

U obrani je previše toga puštalo, što je dramatično smanjilo jedan jaki adut gostiju – kontre. kada se tome doda loš postotak šuta (38 posto za dva, 38 posto za tri poena), jednostavno se nisu mogli nositi sa »žutima«, koji su u svojim redovima imali nezaustavljivog Michaelyna Duanea Scotta. Amerikanac je pogodio devet od deset lopti iz igre (trice 3-3) i imao pet asistencija.

Trener Škrljeva Damir Rajković priznao je da je Split bolja ekipa.

Teško nam je igrati protiv ekipa iz ABA Lige jer te ne ostavljaju na čistom šutu, imaju dobru tranziciju i to nam je stvaralo probleme na startu. Nemamo potencijal igrati na nivou ekipa iz višeg ranga, ali ove sezone smo u dobrom ritmu. Nadam se da ćemo se Splitu revanširati doma – rekao je Rajković.

Iskusni Siniša Štemberger bio je ponajbolji u redovima Škrljeva.

Držali smo se solidno u prvom poluvremenu dok smo imali više snage. Split je podigao agresivnost i zatvorio nas na pozicijama gdje smo stvarali prednost. Bili smo mlaki u obrani, previše smo poena primili. Nakon dugo vremena igrali smo protiv momčadi koja odskače od ostatka lige po razini agresije i kontakta – kazao je Štemberger.

Bili smo malo premekani u obrani, primili smo gotovo sto poena. Zabili smo 75, što nije malo za gostujući parket, ali previše smo ih primili. Pali smo u drugoj četvrtini poslije ozljede Perkovića, tu smo izgubili čvrstinu u reketu i skok – kaže Damir Rajković, trener »Škrljeva«, koji je podvukao crtu na ovaj dio sezone. – Ostala nam je još »Cibona« u prvom dijelu prvenstva, ali napravili smo dobar posao. Imamo dobru zalihu bodova.

Prvi nastup u 2018. godini »Škrljevo« će imati 6. siječnja u Kupu Krešimira Ćosića. U osmini finala sastat će se s »Hermes Analiticom«. Pobjeda znači plasman na »Final Eight«.

Susret 11. kola Hrvatski Telekom Premijer lige: Split – Škrljevo 97:75 (23:22, 27:16, 24:13, 23:24). Mala dvorana KK Split. Suco: Perlić (V. Gorica), Vulić i Goleš (Šibenik).

SPLIT: Filipović 10, Marčinković 15, Najev 2, Jukić 8, Širko 7, Scott 21, Vručinić 4, Kedžo 21, Marić 3, Vrgoč, Špaleta 6.

ŠKRLJEVO: Štemberger 22, Barnjak 2, Boban 15, Perković 3, Konjević 22, Vranković, Jashari, Ušić 6, Hrnjkaš, Radunić 3, Furlan, Janc 2.