Novosti iz svijeta košarke
  4. KALTENBERG ADRIA uz Škrljevo
  5. Toni Brnas prekinuo karijeru

O NAMA

KK Škrljevo je klub iz istoimenog mjesta u zaleđu Rijeke, svega 7 km od njenog centra, iznad bakarskog zaljeva, te zajedno s Kukuljanovom, Krasicom, Praputnjakom, Hreljinom, Zlobinom i samim Bakrom čini područje lokalne samouprave Grad Bakar.

Klub je osnovan još 1973. godine kada su Krasica, Bakar i Hreljin imali nogometne klubove i dogovoreno je da će škrljevčani imati košarkaški klub, prvi na ovim prostorima. Ubrzo se krenulo u ostvarivanje ove ideje grupe entuzijasta i klub je zaživio te počeo svoja natjecanja u ondašnjim općinskim i regionalnim ligama. Cijelo mjesto je živjelo za klub, utakmice su se igrale vani, na betonu, a podržavale su ga i sve ostale udruge, pa je tako na utakmicama znalo biti cijelo mjesto, uz zvukove limene glazbe i veselih maškara.

Klub je imao i veliku financijsku pomoć, pa su tu bile Riječka banka, Luka Rijeka, Jadrolinija, ali i druge lokalne firme, međutim klub je znao zaraditi i sam organizirajući turnire, maškarane noći, košarkaške noći uz glazbu i ples, ali to su bila druga vremena, vremena kada su ljudi bili vani, u parku, crkvi, domovima kulture i što je bilo najvažnije svi su bili aktivni, željeli su pomoći i biti dio kluba. Tih godina klub je igrao utakmice sa Zlatnim otokom (Krk), Partizanom (Plaški), Kvarnerom, Crikvenicom, Vinodolom, Slogom, Ličom, Bajerom, Esperantom, Klanom, Matuljima, Porečom, Lošinjom, Rabom i svim ostalim klubovima kroz gotovo puna dva desetljeća djelovanja. Međutim Klub se gasi početkom ’90-tih, da bi se opet na inicijativu par mladih škrljevčana, ljubitelja sporta i nekolicine veterana opet osnovao, te uz veliku pomoć Grada Bakra, lokalnih poduzetnika i volontera opet profunkcionirao. Trenutačmo Klub prolazi kroz najbolje razdoblje u povijesti, konstantni vrh seniorske lige, brojne omladinske ekipe i društvena događanja u organizaciji Kluba jamac su budućeg djelovanja i novih uspjeha.

U sezoni 2011/12 seniori osvajaju treće mjesto, da bi 40.godišnjicu kluba u sezoni 2012/13 okrunili osvajanjem prvenstva i nastupom u kvalifikacijama za ulazak u Prvu ligu! Ovo razdoblje će svima ostati u najboljem sjećanju, odigrana je kvalifikacijska liga za ulazak sa prvacima Dalmacije, Zagreba, Zagorja i Slavonije i u toj konkurenciji Škrljevo je bilo drugo, iza Šibenika koji je ušao u prvu ligu. Zahvaljujući drugom mjestu odigrali smo dodatne utakmice za ulazak sa prvoligašem Križevci koji su nas jedva savladali u dvije utakmice i ostali u prvoj ligi. Zauvijek će ostati u sjećanju puna dvorana Mavrinci protiv pulske Stoje, Šibenika i Križevaca, a prijenos uživo na TV SportKlub iz legendarnog Baldekina je najveća promocija Kluba i ovoga kraja u povijesti. Međutim ovi uspjesi velikog kluba iz malog mjesta samo su još veći poticaj da u budućnosti budemo zadovoljni samo sa pogledom prema gore, uvijek ambiciozno i samo najbolje za svoje Škrljevo i bakarski kraj!

KROZ POVIJEST

Naslov iz povijesti
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Sed gravida tempus tincidunt. Nulla blandit lacinia feugiat. Sed egestas blandit nisl id laoreet. Nunc bibendum dui in diam tristique pretium. Nunc ullamcorper auctor metus. Sed rutrum, risus sed hendrerit volutpat, est ligula blandit ipsum, sit amet vulputate justo risus in massa. Donec eu lorem sed diam venenatis tristique dictum ac lorem. Cras turpis turpis, pretium nec aliquet nec, dignissim quis erat.

POKROVITELJI KLUBA