Košarkaši Škrljeva su porazom 97-77 u devetom kolu A-1 lige, postali prva žrtva Hermes Analitice ove godine.

Analitičari su bolje ušli u susret serijom 10-4, ali Škrljevu nije dugo trebalo da pohvata konce u igri te da se vrati na minimalni zaostatak (12-11). Košem Palčića u šestoj minuti, Škrljevo uspijeva doći do izjednačenja 16-16. Međutim, košarkaši Hermesa efikasnom serijom 12-4 brzo uzvraćaju gostima te zaokružuju prvu četvrtinu rezultatom 28-20.

Druga četvrtina otvorena je ujednačenim tonom, gdje su obje strane zabijale svoje prilike. Međutim, kako se bližio odmor, tako su domaći košarkaši padali te je Škrljevo počelo uzimati inicijativu. Tercet Boban, Konjević i Vodopija doveli su Škrljevo do novog izjednačenja 40-40 tri minute prije kraja susreta. Međutim, nisu uspjeli doći dalje od toga zahvaljujući Garafoliću i Raiču, koji su uspjeli zadržati glavu Analitičara iznad vode te na odmor. Na odmor se otišlo tako s rezultatom 49-44 za Analiticu.

U trećoj četvrtini nastavili su košarkaši Škrljeva igrati istim žarom te nisu dopuštali da im Analitičari pobjegnu. Sve češće su postale izmjene vodstva te nijedna strana nije imala formulu za bijeg na veću razliku. Zadnju četvrtinu je je završio Mandalinić košem za 71-66. No, kraj je bio bliži nego što je itko slutio.

Škrljevo je u najgorem mogućem trenutku upalo u jednu od svojih poznatih crnih rupa. Tri minute apsolutne tišine u ofenzivnom dijelu igre. Hermes Analitica je to iskoristila za bijeg na prvu dvoznamenkastu prednost 76-66. Do kraja susreta Škrljevo više nije imalo snage za zaprijetiti te je nastavilo tonuti sve dublje i dublje. Dežurni fenjeraš A-1 lige, Hermes Analitica, moglo je započeti slaviti svoju prvu pobjedu. Ivan Vodopija postavio je konačnih 77-97 na asistenciju Palčića.

Hrvoje Garafolić ubacio je 21 poen (6sk), Julijan Rajić 16 (11sk) i Marko Raič 14 (4sk, 6as) za Hermes. U momčadi trenera Luke Bujasa prednjačili su Davor Konjević (18p, 5sk, 3as), Ivan Vodopija (16p, 6sk, 4as) i Dino Palčić (3sk, 10as).

Na Škrljevu je da se mobilizira te uozbilji jer ovakvi porazi se ne smiju ponavljati. U sljedećem kolu dočekuju Vrijednosnice Osijek te se nadamo pozitivnoj reakciji košarkaša Škrljeva poslije ovog teškog poraza.

Hermes Analitica – Škrljevo 97-77 (28-20, 21-24, 22-22, 26-11)

Hermes Analitica: Rajić 16, Garafolić 21, Mijić 10, Krstanović 4, Raič 14, Škara 4, Mandalinić 5, Radoš 5, Svoboda 9, Fodor, Gazić 9.

Škrljevo: Williams, Dubelj, Vodopija 16, Palčić 13, Konjević 18, Radunić 6, Cook 6, Bilalović , Juričić, Stipčić 6, Boban 8, Marasović 6.

www.basketari.com