Košarkaši Adria Oil Škrljeva izgubili su u prvoj utakmici polufinala Alpe Adria Cupa od Patriota Levica 82:76, i u uzvratu koji se igra 13. ožujka treba im pobjeda od sedam ili više razlike za plasman u finale kupa.

Treba reći da kapetan Josip Barnjak nije igrao zbog povrede, a Ashraf Yacoubuo zbog gripe, pa je trener Rajković rotirao osam igrača koji su iznijeli teret gostovanja u Levicama.

Utakmicu bolje otvaraju gosti. Nakon što su domaćini poveli košem Bojanovskog, Škrljevo okreće rezultat na plus pet (7:2) u drugoj minuti. Krstanović je postigao tricu, a Uljarević i Lebo po dva koša. PNo, Patrioti se bude, pa je dvije minute kasnije već 8:7 za domaći sastav. Nakon što su gosti poveli 9:8 nakon koša Davida Ušića, domaćin pravi seriju 13:0 za prednost od 22:9, nakon što je Šveđanin Dino Pita postigao dvije trice zaredom. Patrioti nakon te serije malo posustaju, pa do kraja prvih deset minuta Škrljevo smanjuje na 24:19.

Na početku druge četvrtine Zeleni se rezultatski priključuju domaćem sastavu. Stipe Krstanović sa četiri koša i David Ušić s dva dovode goste na minus dva (26:24). U 15. minuti Patrioti se ponovno odvajaju na plus sedam (31:24), ali njihovu razliku tricom smanjuje Siniša Štemberger. Ipak, domaćin u 16. minuti ponovno pravi razliku i dolazi do plus devet (37:28), pa trener Damir Rajković mora ponovno pozvati time out.

Do kraja poluvremena suci na obje strane sviraju po jednu tehničku pogrešku, kao i nesportsku osobnu pogrešku za Bachana, pa Škrljevo uspijeva smanjiti na minus šest nakon što je domaćin vodio 40:30. Na veliki odmor se otišlo rezultatom 42:39 za Patriote. U prvih dvadeset minuta Stipe Krstanović i Siniša Štemberger postigli su po 10, dok je kod domaćina Dino Pita postigao 11 koševa.

Početak drugog poluvremena u znaku je gostiju koji rade seriju 6:0 za vodstvo od 45:42, nakon što su Brian Williams i Ušić postigli po tricu. Do pred kraj četvrtine obje ekipe se izmjenjuju u minimalnom vodstvu, da bi Levice, nakon što je Škrljevo imalo prednost od 56:55 na početku 37. minute, do mini-odmora napravilo seriju 13:0 za prednost od 68:56.

Početak posljednje četvrtine u znaku je puno pogrešaka oba sastava, tako da smo vidjeli malo koševa. Nakon što su u 32. minuti domaćini otišli na plus trinaest (71:58), gosti su se pribrali zahvaljujući Williamsu koji postiže pet koševa zaredom, a nakon koša Karla Lebe rezultat glasi 71:65. Uslijedila je trica Uljarevića, pa dvice Williamsa i Lebe, da bi na 3,27 do kraja na semaforu stajalo samo minus jedan (73:72).

Gosti su malo posustali, pa domaćin odlazi na 80:72, da bi utakmica završila prednošću domaćina od plus 8 koje donose na uzvrat na Mavrincima 13. ožujka u 19 sati. Najučinkovitiji kod Zelenih bili su Krstanović i Williams s po 16 koševa, dok su kod Patriota Srbin Nikola Gaćeša i Šveđanin Dino Pita postigli 22, odnosno 20 koševa.