HT Premijer liga (29. kolo): Adria Oil Škrljevo furioznim ulazom u drugo poluvrijeme slomilo otpor Furnira

ADRIA OIL ŠKRLJEVO – FURNIR 97:81 (24-24, 28-24, 29-14, 16-19)

Nakon dva neugodna poraza od Cibone i Zadra košarkaši Adria Oil Škrljeva sa velikim oprezom su dočekali goste iz Dubrave koji su osokoljeni pobjedom protiv Zaboka u prošlom kolu došli na Mavrince po bodove spasa. Prva četvrtina je prošla u ispitivanju snaga, koš na koš, međutim vidjelo se da je škrljevska obrana fokusirana na Isabella što su vrlo dobro iskoristili Jerković sa tricama I Smolić sa skokovima iz drugog plana. Kod domaćih razigran i obrambeno odličan prema Isabellu, Josip Barnjak razigravao je ip poentirao, Jelenković je do poluvremena imao već 6 asista, te se na poluvrijeme otišlo sa visokim rezultatom 52:48.
Treća četvrtina je krenula uraganski za Škrljevo, Gunjina, Robertson, Boban i Barnjak su bili nezaustavljivi i kada je domaćin smanjio neforsirane greške bilo je pitanje kada će se prelomiti utakmica. Za razliku od prošlih utakmica Isabell je ostao na deset poena iz prvog poluvremena, ali vrlo dobro su igrali Jerković i Smolić kojima se pridodao Fran Vujić. Kada se razlika podigla na 87:62, oba trenera su počela odmarati svoje glavne igrače i davati priliku onima s manje minuta, što su gosti iskoristili i smanjili na konačnih 97:81. Sa devet asistencija igru je vodio Jelenković, uz efikasne Gunjinu 20p, Barnjak 19, Roberston 16, te Boban 13, dok su kod gostiju prednjačili Jerković sa 19 i Smolić 18. Zanimljiv je podatak od čak 10 blokada igrača Adria Oil Škrljeva, te čak 26 izgubljenih lopti domaćina naspram 22 gostiju.

KOMPLETNA STATISTIKA

“Damir Rajković, Trener Adria Oil Škrljeva”